Türkiye

Panel: Rus Dış Politikasında Değişim ve Süreklilik

UHA HABER / Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları (SETA) Vakfı tarafından 13 Kasım 2019 Çarşamba günü saat 14.00’da “Rus Dış Politikasında Değişim ve Süreklilik” başlıklı bir panel gerçekleştirilecek.

2014 yılında Kırım’ın Rusya tarafından tek taraflı ilhakının ardından, Rusya’nın Azak Denizi’ndeki Kerç Boğazı yakınlarında kara sularını ihlal ettiği gerekçesiyle Ukrayna’nın 3 savaş gemisi ve 24 denizcisini alıkoyması bir kez daha NATO ve Rusya’yı karşı karşıya getirmişti.

Rusya’nın Ukrayna krizi de dahil olmak üzere jeopolitik girişimlerinin yanı sıra Doğu Akdeniz ve Karadeniz’deki askeri ve siyasi varlığını giderek görünür kıldığı gözlemleniyor.

Rusya’nın iddialı dış politikasının bölgesel ve küresel aktörlerin güvenlik kaygılarını nasıl etkileyeceği merak konusu.

Tüm bu hususların masaya yatırılacağı panelde, Lexington Yayınevi tarafından yayınlanan ve Prof. Dr. Nurşin Ateşoğlu Güney tarafından derlenen The New Geopolitical Realities for Russia: From the Black Sea to the Mediterranean adlı kitabın tanıtımı da yapılacak..

Panel, SETA Güvenlik Araştırmaları Direktörü Doç. Dr. Murat Yeşiltaş’ın moderatörlüğünde, Prof. Dr. Nurşin Ateşoğlu Güney, Prof. Dr. Vişne Korkmaz ve Prof. Dr. Oktay Tanrısever’in katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

Panel: Rus Dış Politikasında Değişim ve Süreklilik


  • Tarih : 13/11/2019
  • Saat :14:00 : 16:00
  • Yer : SETA Ankara
  • Bitiş  : 13/11/2019
  • Adres : Nenehatun Cd. No:66 GOP/Çankaya/Ankara

  • Moderatör : Murat Yeşiltaş, SETA
  • Konuşmacılar :Nurşin Ateşoğlu Güney, Bahçeşehir Kıbrıs ÜniversitesiVişne Korkmaz, Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi

    Oktay Tanrısever, Orta Doğu Teknik Üniversitesi

ANKARA, UHA Haber Ajansı 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir