Türkiye

Panel: Ortadoğu’da Sivil Toplum | İmkanlar ve Kısıtlılıklar

UHA HABER / SETA bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nca, bugün saat 14.00’de “Ortadoğu’da Sivil Toplum: İmkanlar ve Kısıtlılıklar” başlıklı kitabın tanıtımının gerçekleştirileceği bir panel düzenlenecek.

Bu çalışma Ortadoğu’da sivil toplumun varlığına, imkân ve kısıtlılıklarına bakarken, sivil toplumun tanımına da daha geniş bir pencereden bakmayı tercih etti.

Kitapta “Çekirdek Ortadoğu” diye bilinen, Türkiye, İran ve Mısır ile bunların arasında kalan Arap Yarımadasında yer alan ülkelerdeki sivil toplumun gelişim süreçlerinin incelenmesi amaçlanıyor.

Bu çerçevede bu ülkelerin tarihsel süreçlerinde sivil toplum-devlet ilişkilerinin nasıl geliştiği, eğer mümkünse sivil toplumun o ülkenin dış politikasına olan yaklaşımları da ele alındı.

Kuşkusuz aynı coğrafyada yer almalarına rağmen birbirlerinden farklı pek çok özelliğe sahip olan bu ülkelerde toplumsal yapının da bu süreçlere büyük etkisi oldu.

Bu durum kitaptaki makalelerin tek bir formatta yazılamamasında da etkili oldu ve Özellikle Ortadoğu konusunda araştırma yapan öğrenci ve akademisyenlere hitap eden bu çalışma, Ortadoğu’da sivil toplum konusundaki boşluğu doldurmaya katkı sağlayacak.

Panelin moderatörlüğünü Filiz Cicioğlu tarafından yürütülecek olup, diğer konuşmacılar arasında Zeliha Eliaçık, Ayşe Selcan Özdemirci Cinal, Müberra Dinler ve Nurbanu Bulgur yer alacak.

Panel: Ortadoğu’da Sivil Toplum | İmkanlar ve Kısıtlılıklar

Panel: Ortadoğu’da Sivil Toplum | İmkanlar ve Kısıtlılıklar


 • Tarih : 20/11/2019
 • Saat :14:00 : 16:00
 • Yer : SETA Ankara
 • Bitiş  : 20/11/2019
 • Adres : Nenehatun Cd. No:66 GOP/Çankaya/Ankara

 • Moderatör : Filiz Cicioğlu, ORMER
 • Konuşmacılar :Zeliha Eliaçık, SETA

  Ayşe Selcan Özdemirci Cinal, ORMER

  Müberra Dinler, Sakarya Üniversitesi

  Nurbanu Bulgur, Sakarya Üniversitesi

[UHA Haber Ajansı, 20 Kasım 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci) Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Halen Medya ve İletişim eğitimi almaktadır. Kısa bir süre eğitim alanında görevlerde bulundu. Uluslararası bir prestij kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları'nda kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, gastronomi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, sanat tarihi, ekoloji, geleneksel ve tamamalayıcı tıp ve mimari ilgi alanlarıdır. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir