Türkiye

Panel: Mutabakatlar Sonrası Güvenli Bölge

UHA HABER / SETA Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından 14 Kasım Perşembe günü saat 14.00’de İstanbul’da ‘Mutabakatlar Sonrası Güvenli Bölge’ konulu panel düzenlendi.

Türkiye, gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı ile Suriye’nin kuzeyinde terörden arındırılmış bir güvenli bölge oluşturdu.

Türkiye’nin bölgedeki etkinlik alanını artırmış olması anlamına da gelen harekat sonrasında ABD ve Rusya ile varılan mutabakatlar ve ortak devriyelerin ne anlama geldiği, Türkiye açısından avantaj ve dezavantajları ile ABD ve Rusya’nın bu adımla neyi hedefledikleri merak konusu.

Moderatörlüğünü SETA araştırmacısı Fatih Muslu’nun yapacağı panelde Türkiye’nin iki ülke ile gerçekleştirdiği mutabakatların içeriğinin yanı sıra tarafların neyi hedefledikleri tartışılacak.

Savunma yönetim uzmanı Yusuf Alabarda, güvenlik ve terör uzmanı Coşkun Başbuğ ve SETA Strateji Araştırmaları Direktörlüğü Araştırmacısı Veysel Kurt’un güvenli bölge ile ilgili merak edilenleri açığa kavuşturmaya çalışacaklar.

Panel: Mutabakatlar Sonrası Güvenli Bölge


 • Tarih : 14/11/2019
 • Saat :14:00 : 16:00
 • Yer : SETA İstanbul
 • Bitiş  : 14/11/2019
 • Adres : Defterdar Mah. Savaklar Caddesi. No:41-43

 • Moderatör : Fatih Muslu, SETA
 • Konuşmacılar :Yusuf Alabarda, Savunma Yönetim Uzmanı

  Coşkun Başbuğ, Güvenlik ve Terör Uzmanı

  Veysel Kurt, SETA

İSTANBUL, UHA Haber Ajansı 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir