Türkiye

Panel: Müslüman Ülkelerde ve Türkiye’de İslamofobi

UHA HABER /SETA bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından 6 Aralık Cuma günü saat 15.00’de İstanbul’da ‘Müslüman Ülkelerde ve Türkiye’de İslamofobi’ konusunda panel gerçekleştirecek.

İslamofobi ve İslamofobik saldırılar sadece Batı ülkelerinde değil Müslüman ülkelerde de sıklıkla rastlanan bir fenomen haline geldi.

Türkiye özelinde Müslüman ülkelerde kasıtlı şekilde göz ardı edilen İslamofobik olayların tartışılacağı panelde İslamofobinin siyasi, toplumsal ve medya alanlarındaki yansımaları ele alınacaktır.

SETA bu çerçevede İstanbul ofisinde “Müslüman Ülkelerde ve Türkiye’de İslamofobi” başlıklı bir panelin moderatörlüğünü Daily Sabah Yayın Koordinatörü Meryem İlayda Atlas  yapacak.

Panelin konuşmacıları arasında AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat Milletvekili Özlem Zengin, SETA Araştırmacısı Zeliha Eliaçık, 28 Şubat Öğrenci Derneği Başkanı Emine İlyas ve İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Turgay Yerlikaya yer alacak.

Daha fazla bilgi için: Hacı Mehmet Boyraz, mboyraz@setav.org

Panel: Müslüman Ülkelerde ve Türkiye’de İslamofobi

Panel: Müslüman Ülkelerde ve Türkiye’de İslamofobi


  • Tarih : 06/12/2019
  • Saat :15:00 : 17:00
  • Yer : SETA İstanbul
  • Bitiş  : 06/11/2019
  • Adres : Defterdar Mah. Savaklar Caddesi. No:41-43

LCV & DETAYLI BİLGİ İÇİN : Hacı Mehmet Boyraz – mboyraz@setav.org


  • Moderatör : Meryem İlayda Atlas, Daily Sabah
  • Konuşmacılar :Özlem Zengin, AK Parti Grup Başkan Vekili ve Tokat MilletvekiliZeliha Eliaçık, SETAEmine İlyas, 28 Şubat Öğrenci DerneğiTurgay Yerlikaya, İstanbul Üniversitesi

[UHA Haber Ajansı, 02 Aralık 2019]

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir