Gündem

Panel: Libya Krizi ve Avrupa’nın Tutumu

https://img1.aksam.com.tr/video/Reklam/turklergeliyor_adaletinkilici_masthead/bg.jpg

UHA HABER / SETA bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından bugün saat 13.00’de SETA İstanbul’da  ‘Libya Krizi ve Avrupa’nın Tutumu’ bir panel gerçekleştirilecek.

Türk BayrağıTunus’ta başlayan Arap Baharı isyanlarının kısa sürede bölgeyi etki altına alması Libya’yı da etkilemiş ve 42 yıllık Kaddafi iktidarı son bulmuştu. Fakat bu dönüşüm Libya’da barışçıl ve istikrarlı bir düzenin tesis edilmesi yerine kaosu, çatışmaları ve istikrarsızlığı beraberinde getirmişti.

Bir tarafta BM destekli Trablus hükümeti yer alırken diğer tarafta darbeci General Halife Haftar bulunmakta, çatışmalar günümüzde artarak devam etmektedir.

Bu çatışmalar sebebiyle Libya kısa sürede bölgesel ve küresel aktörlerin vesayet savaşı yürüttüğü bir yer haline gelmiştir. Bu kapsamda başta Rusya olmak üzere İtalya, Fransa, Almanya, AB gibi aktörler soruna çeşitli yönlerinden müdahil olmuştur.

SETA Avrupa Araştırmalarının düzenlediği bu etkinlikte önde gelen Avrupalı aktörlerin Libya’ya yönelik politikaları tartışılacaktır.

SETA Brüksel Koordinatörü ve Avrupa Araştırmaları Direktörü Enes Bayraklı’nın moderatörlüğünü yapacağı etkinlikte, bu kapsamda Rusya, İtalya, Fransa, Almanya ve AB’nin Libya’ya yönelik politikaları ele alınacaktır.

Panelde, 29 Mayıs Üniversitesi’nden Michelangelo Guida, Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi’nden Vişne Korkmaz, SETA araştırmacısı Zeliha Eliaçık, İbn Haldun Üniversitesi’nden Léonard Faytre, konuşmacı olarak yer alacaklardır.

Panelde, Türkçe-İngilizce simultane çeviri yapılacak.

Panel: Libya Krizi ve Avrupa’nın Tutumu

Panel: Libya Krizi ve Avrupa’nın Tutumu


 • Tarih : 14/01/2020
 • Saat :13:00 : 15:00
 • Yer : SETA İstanbul
 • Bitiş  : 14/01/2020
 • Adres : Defterdar Mah. Savaklar Caddesi. No:41-43

 • Moderatör : Enes Bayraklı, SETA
 • Konuşmacılar :Michelangelo Guida, 29 Mayıs Üniversitesi

  Vişne Korkmaz, Bahçeşehir Kıbrıs Üniversitesi

  Zeliha Eliaçık, SETA

  Léonard Faytre, İbn Haldun Üniversitesi

[UHA Haber Ajansı, 14 Ocak 2020]

Seksenler_2019 banner

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir