Gündem

Panel: İran Yaptırımları | Bölgesel ve Küresel Yansımalar, Türkiye’ye Etkileri

UHA HABER / SETA Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nca, 19 Eylül Perşembe günü İstanbul’da ‘İran Yaptırımları | Bölgesel ve Küresel Yansımalar, Türkiye’ye Etkileri’ konulu panel gerçekleştirilecek.

Mustafa Kemal ATATÜRKBir süredir küresel siyasetin önemli gündemlerinden biri olan ABD’nin İran yaptırımları meselesi kuşkusuz sadece Washington ve Tahran yönetimlerini ilgilendirmiyor.

Türkiye başta olmak üzere her iki ülkeyle de yakın ilişkisi bulunan çok sayıda aktör de bu sorunun parçası haline gelmiş durumda.

Eylül 2019’da ABD’nin Ortadoğu özel temsilcisinin ve Trump yönetimi İran politikasının en önemli aktörlerinden olan ulusal güvenlik danışmanının görevden ayrılması ise yönetimin İran politikasında değişikliğe gidilebileceği sinyallerini veriyor.

19 Eylül 2019 Perşembe günü SETA İstanbul’da düzenlenecek olan panelimizde İran yaptırımlarının mevcut durumu, Washington ve Tahran’ın güncel tutumu ve ilişkilerin geleceği İRAM Başkan Vekili Hakkı Uygur, ORMER’den Haydar Oruç ve SETA Enerji Araştırmaları Direktörü Kemal İnat tarafından Yunus Furuncu moderatörlüğünde değerlendirilecek.

Panelde ayrıca, SETA Yayınları’ndan çıkan “İran Yaptırımları: Hukuksal Boyut, Bölgesel ve Küresel Yansımalar, Türkiye’ye Etkileri” başlıklı kitabın tanıtımının da yapılacak.

Panel: İran Yaptırımları | Bölgesel ve Küresel Yansımalar, Türkiye’ye Etkileri


  • Tarih : 19/09/2019
  • Saat :14:00 : 16:00
  • Yer : SETA İstanbul
  • Bitiş  : 19/09/2019
  • Adres : Defterdar Mah. Savaklar Caddesi. No:41-43

  • Moderatör : Yunus Furuncu, SETA
  • Konuşmacılar :Hakkı Uygur, İRAMHaydar Oruç, ORMER

    Kemal İnat,  SETA

İSTANBUL, UHA Haber Ajansı

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir