Avrupa

Panel: Avrupa’da Müslüman Karşıtı Irkçılık

UHA Haber / SETA bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından bugün Fransa’nın Strasburg kentinde ‘Avrupa’da Müslüman Karşıtı Irkçılık’ konulu bir panel düzenlenecek.

Mustafa Kemal ATATÜRKAK Parti Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyesi Zafer Sırakaya’nın ev sahipliğinde Fransa’nın Strasburg kentinde yer alan Avrupa Konseyi’nde “Avrupa’da Müslüman Karşıtı Irkçılık” isimli panel gerçekleştirilecek.

Panelde 2017 Avrupa İslamofobi Raporunun bulguları masaya yatırılacak ve Avrupa’daki Müslüman karşıtı ırkçılık  tartışılacak.

2015 yılından beri  yayınlanan Avrupa İslamofobi Raporu 33 Avrupa ülkesinde meydana gelen Müslüman karşıtı ırkçılığı inceleyen özgün bir derleme.

Avrupa İslamofobi Raporu, AGİT ve Avrupa Parlamentosu gibi kurumlar ile diğer önemli uluslararası ve ulusal kurumlarda da sunuluyor.

SETA Avrupa Araştırmaları Direktörü ve Avrupa İslamofobi Raporu editörü Enes Bayraklı’nın moderatörlüğünü yapacağı tartışmada ayrıca raporun diğer editörü ve Avusturya bölümünün yazarı Farid Hafez ile İrlanda bölümünün yazarı James Carr ve Fransa bölümünün yazarı Yasser Louati de konuşmacı olarak katılacak.

Toplantı, güncel gelişmeler ışığında Avrupa ülkelerinde yükselen İslamofobi konusuna dikkat çekecek.

Panel: Avrupa’da Müslüman Karşıtı Irkçılık


 • Tarih : 21/01/2019
 • Saat :13:00 : 14:00
 • Yer : Avrupa Konseyi
 • Bitiş  : 21/01/2019
 • Adres : Avrupa Konseyi, Salon 14, F-67075 Strazburg/ Fransa

LCV & DETAYLI BİLGİ İÇİN : Oğuz Güngörmez – ogungormez@setav.org


 • Moderatör : Enes Bayraklı, SETA Vakfı, Türk Alman Üniversitesi
 • Konuşmacılar :James Carr, Limerick Üniversitesi

  Farid Hafez, Salzburg Üniversitesi ve Georgetown Üniversitesi

  Yasser Louati, İnsan Hakları Savunucusu ve Adalet & Özgürlük Komitesi (CJL) Başkanı

PARİS, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir