Türkiye

Panel: Alman Gençlik Dairesinin Koruma Altına Aldığı Türk Kökenli Çocuklar

UHA HABER / SETA Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı tarafından 14 Şubat Cuma günü saat 15.00’de İstanbul’da ‘Alman Gençlik Dairesinin Koruma Altına Aldığı Türk Kökenli Çocuklar’ konulu panel gerçekleştrilecek.

Almanya’da yaşayan birçok Türk ve Müslüman kökenli çocuğun Alman Gençlik Dairesi tarafından ailelerinden haksız yere koparıldıkları iddiaları sık sık gündeme gelilyor.

Zaman zaman diaspora Türkleri ve medya tarafından gündeme getirilen bu iddialar ve Gençlik Dairesine yönelik şikayet dilekçeleri Avrupa Parlamentosu raporlarına da konu oluyor.

Bu kapsamda SETA “Alman Gençlik Dairesinin Koruma Altına Aldığı Türk Kökenli Çocuklar” başlıklı raporuyla ilgili bir panel düzenleyecek.

SETA Brüksel Koordinatörü Dr. Enes Bayraklı’nın moderatörlüğünü yapacağı panelin konuşmacıları arasında bu alanda bilirkişi olarak görev yapan Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi Vakfı başkanı Prof. Dr. Hacı Halil Uslucan, konuyla ilgili doktora çalışması bulunan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal hizmet uzmanı Dr. Fikret Yaman, Alman Gençlik Dairesi tarafından çocuğu koruma altına alınan sosyal pedagog Savaş Çalışır ve SETA’dan Zeliha Eliaçık yer alacak.

Panelde Türkçe-İngilizce simultane tercüme yapılacak.

Panel: Alman Gençlik Dairesinin Koruma Altına Aldığı Türk Kökenli Çocuklar

Panel: Alman Gençlik Dairesi’nin Koruma Altına Aldığı Türk Kökenli Çocuklar


  • Tarih : 14/02/2020
  • Saat :15:00 : 17:00
  • Yer : SETA İstanbul
  • Bitiş  : 14/02/2020
  • Adres : Defterdar Mah. Savaklar Caddesi. No:41-43

LCV & DETAYLI BİLGİ İÇİN : Hacı Mehmet Boyraz – mboyraz@setav.org


  • Moderatör : Enes Bayraklı, SETA
  • Konuşmacılar :Hacı Halil Uslucan, Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi VakfıFikret Yaman, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler BakanlığıSavaş Çalışır, Sosyal Pedagog ve Almanya’da Çocuğu Koruma Altına Alınmış BabaZeliha Eliaçık, SETA

[UHA Haber Ajansı, 13 Şubat 2020]

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir