Şehir Haberleri

Okul için daha uygun yerler var …

Yalova’da Meteoroloji Müdürlüğü yerine yapılmak istenen ilkokul tartışmasında Tema Vakfı Yalova Temsilciliği de görüş bildirdi.

Tema Yalova Temsilcisi Faruk Tezcan, okulların fiziki olarak uygun alanlara yapılmasının önemine dikkat çekti.

Faruk Tezcan “Meteoroloji Müdürlüğü’nün yeri İDO iskelesinin karşısında . İstanbul, Bursa Kocaeli trafiğinin düğümlendiği bir noktadadır. Etrafında trafiği rahatlatacak yollar yoktur. Yanıbaşında büyük bir alışveriş merkezinin ve pazaryerinin olması da ayrı bir dezavantajdır” dedi.

Atatürk İlkokulu’nda yaşanan karmaşayı, öğrencilerin ve velilerin çektiği sıkıntıları yakından bildiklerini açıklayan Tezcan, Meteoroloji Müdürlüğü yerine yapılacak İlkokulda sıkıntıların Atatürk Okulu örneğinden daha fazla olacağını açıkladı.

Faruk Tezcan, başka okul yeri alternatiflerinin olup olmadığını anlamak için Yalova Belediye Başkanı Vafa Salman’ı da ziyaret ettiklerini ifade etti.

Faruk Tezcan “Belediye Başkanımızdan okul yeri için çok daha güzel alternatifler olduğunu öğrendik. Ayrıca Süleymanbey Mahallesi’nde ilkokul yapılmak istenen Meteoroloji Müdürlüğü arsasından başka yeşil alan yoktur. Deprem olduğunda toplanılacak alanda yoktur. Bu yoğun trafiğin ortasına yapılacak okul öğrenciler için birçok tehlikeler de oluşturmaktadır. Buraya okul yapılma ısrarından vazgeçilerek diğer alternatiflerin değerlendirilmesini öneriyoruz” dedi.

Tema Temsilciliği yönetim kurulunun yaptığı ziyaret ve istekleri konusunda Belediye Başkanı Vefa Salman’da “Başkanlık olarak bizde Tema ile aynı görüşteyiz. Belediye Meclisi’nin aldığı kararın iptali için dava açtım. Hukuki olarak ve plan ilkeleri olarak bazı eksiklikler var. Süleymanbey Mahallesi’nde yaşayan hemşehrilerimden de bu davranışıma önemli ölçüde destek var. Çok daha uygun yerler öneriyoruz. Atatürk İlkokulunun açılış ve kapanış saatlerinde gidinde servis araçlarının sayısını görün. Aynı servis araçları Meteoroloji Müdürlüğü yerine bizim önereceğimiz çok uygun yere yapılacak ilkokula taşıyacaklar. En akılcı çözüm budur. Ben belediye başkanı olarak herkesten daha fazla okul yapılmasını istiyorum ama uygun yerlere ve uygun büyüklükte olmasını istiyorum” dedi.

YALOVA, UHA HABER

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir