Kültür-Sanat

Nürnberg’de film festivali heyecanı

UHA Haber / 24.Nürnberg Türkiye- Almanya Film Festivali gün sayıyor.

Festival Başkanı Adil Kaya, Yardımcısı Sinem İlterli ve Belediye Sanat Direktörü Michael Bader, festival hakkında (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘na açıklamada bulundu.

Türk ve Alman sanat dünyalarına sahne olacak

Festival Başkanı Adil Kaya, 9 Mart-17 Mart tarihleri arasında etkileyici ve heyecan verici uzun, kısa ve belgesel filmler konukların katılımıyla seyirciye ulaşacağını belirtti.

Festivalin 9 gün boyunca ,Türkiye ve Almanya sanat dünyalarının yoğun diyaloglarına sahne olacağını söyleyen Adil Kaya,  toplam 38 Filmin Almanya’nın en önemli kültürlerarası festivalinde perdelere yansıyacağını açıkladı.

Aynı zamanda, Almanya ve Türkiye sinemasının 50’nin üzerinde sanatçısı ve sinema emekçisi Nürnberg’i ziyaret edecek ve film sohbetlerine katılacak.

Ediz Hun ve Filiz Akın onur ödülü alacak

Nürnberg Tafelhalle’de’ki 9 Mart tarihinde yapılacak açılış töreninde, Ediz Hun ve Alman sanatçı Margareth’e onur ödülü taktim edilecek.16 Mart tarihinde ise, Filiz Akın’a, Heilig-Geist salonunda onur ödülü verilecek.

Festival sonunda, en iyi, uzun ve kısa filmler, en iyi kadın ve erkek oyuncular, seyirci ödülü gibi çeşitli kategorideki ödüller sahiplerini bulacak.

HABER : Tuba Nur TÜRKELİ

BERLİN, UHA HABER

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir