Türkiye

Nuri Pakdil için Ankara Hacı Bayram Camii’nde tören düzenlendi

UHA HABER / Türk edebiyatının önemli isimlerinden Nuri Pakdil, Ankara’da son yolculuğuna uğurlandı. Pakdil’in cenazesi edebiyat ve siyaset dünyasından pek çok ismi bir araya getirdi.

Mustafa Kemal ATATÜRKTRT Haber‘in haberine göre, Usta yazar ve şair Nuri Pakdil, üst solunum yolları enfeksiyonu nedeni ile bir süredir Ankara Şehir Hastanesinde tedavi görüyordu.

Kudüs şairi olarak bilinen 85 yaşındaki edebiyat çınarı savaşı kaybetti. Usta yazar için Ankara Hacı Bayram Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Pakdil’in sevenleri ve öğrencileri katıldı.

Siyaset dünyasından da katılım yoğundu

Cenaze törenine katılanlar arasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Meclis Başkanı Mustafa Şentop, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de yer aldı.

Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da katıldı.

Yazarın naaşı ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Taceddin Dergahı’nda toprağa verilecek.

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir