Kültür-Sanat

Nevşehir’de yeni bir tarihi kalıntı bulundu

UHA HABER / Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde bulunan bir harabe evin altında yeraltı şehri olduğu tahmin edilen bir yapı ortaya çıktı.

Nevşehir’in Derinkuyu ilçesindeki bir harabe evin altında yeraltı şehri olduğu söylentileri vardı. Bunun üzerine arkeologlar harekete geçti ve kazı çalışmaları başlatıldı.

İlçe sakinlerinin öngörülerinin gerçek olduğu ortaya çıktı. Evin altından yeraltı şehri olduğu tahmin edilen bir yapı bulundu.

Hemen girişinde 2 farklı yola ayrılan yapının içerisinde farklı şekillerde odalar bulunuyor. Arkeologların çalışmalarıyla yapının detayları belirlenecek.

Bazı bölümlerinin kapalı olduğu görülen tarihi yapı için başka girişler de olduğu da tahmin ediliyor. Tespit edilen yapının yeraltı şehri olup olmadığı araştırmalar sonucu ortaya çıkacak.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / NEVŞEHİR, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir