Bilim-Technology

NASA’nın görüntülediği buz kütlesi şekliyle şaşırttı

NASA’nın en uzun süredir görevine devam devam eden kutup buzlarını izleme aygıtı IceBridge, çok keskin açılı bir buz kütlesi görüntüledi.

Kusursuz şekliyle dikkat çeken buz kütlesinin NASA tarafından sosyal medya sitesi Twitter’da paylaşılan görüntüleri, kısa sürede binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

NASA’nın kıdemli bilim insanlarından Jeremy Harbeck, “Bu buz kütlesinin oldukça ilginç olduğunu düşündüm. Nispeten düz kenarlara sahip buz kütlelerini sık sık görüyorum fakat daha önce bu kadar kusursuz keskin kenarlara sahip bir buz kütlesini görmemiştim” dedi.

Parçanın büyük olasılıkla kısa bir süre önce sökülen Larsen C buzulunun bir parçası olduğu tahmin ediliyor.

Kaynak: NASA

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir