Spor

Namağlup boksör Mayweather 2019’a Japonya’da ringde girecek

Boksun efsane ismi Floyd Mayweather yılbaşı gecesinde kendisinden 20 yaş küçük Japon kickboksçu Tenşin Nasukava ile ringe çıkacak.

Diriliş Ertuğrul ile ilgili görsel sonucuNasukava hem Karma Dövüş Şampiyonası MMA’de hem de Kickboks turnuvalarında maçlar kazanmış bir isim.

Karşılaşmanın kuralları henüz belirlenmiş olmasa da Mayweather her stilde dövüşebileceğini belirtiyor.

Amerikalı boksör maçın yılbaşı gecesi Japonya’da Saitama’da oynanacağını açıkladı.

41 yaşındaki Mayweather beş farklı boks sikletinde dünya şampiyonluğu kemerini elinde tutuyor.

McGregor’u devirmişti

Profesyonel kariyerinde yenilgisi olmayan Mayweather hiçbir zaman profesyonel bir karma dövüşçü olmamasına rağmen kısa süre önce kafes dövüşçüsü ve karma dövüş sanatları şampiyonu Conor McGregor’u yenmiş ve spor gündeminin zirvesine oturmuştu.

Son olarak da McGregor’u deviren bir başka isim olan Khabib Nurmagedov Mayweather’e meydan okuyan açıklamalar yapmıştı. Kariyerinin son karşılaşmasına çıkacağını belirten Mayweather tercihini Japon Nasukava’dan yana yaptı ancak Mayweather McGregor karşılaşması için de benzer ifadeleri kullanmıştı. Mayweather bu tercihinin arkasındaki nedenin küresel profilini yükseltmek olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Farklı bir şey yapmak istedim. Yeteneklerimi ABD dışında sergilemek istedim. 50 profesyonel maçımı da ABD’de gerçekleştirdim ve hiç yurtdışına çıkmadım. Özel bir karşılaşma olsun istiyorum.”

Bu karşılaşmanın yılın en çok izlenen spor müsabakalarından biri olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

KAYNAK : Euronews, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir