Şehir Haberleri

Müzikle Terapi ‘Getat’ ile yeniden gün yüzüne çıkıyor

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ince 10-11-12 Ağustos tarihlerinde İzmir’in Bergama ilçesinde ‘Asklepion’ Müzik Terapi Kampı düzenlenecek.

bergama ile ilgili görsel sonucu

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı Muhabiri Veysel Kavrayan’ın Bergama’dan bildirdiğine göre, üç gün kamp boyunca katılımcılara, eğitim ve seminerlerin yanısıra, Asklepionda, geçmişte yapıldığı şekli ile müzik terapi ve modern müzik terapi uygulamaları yapılacak.

bergama ile ilgili görsel sonucu

Ayrıca program çerçevesinde katılımcılara, kamp ateşi eşliğinde müzik terapi sohbetleri ve uygulama örnekleri verilecek, daha sonra Bergama bölgesindeki müze ve antik kentte bir gezi gerçekleştirilecek.

bergama ile ilgili görsel sonucu

‘Asklepion’ Müzik Terapi Kampı’nda katılımcılar, eğitim süresince özellikle Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin öğrenci ve personeli için konaklama ücretsiz olacak ve kendi çadırında konaklayabilecek. Ancak diğer katılımcılar, üç günlük 120 TL. çadır kurma ücreti ödeyecek.

‘Asklepion’ Müzik Terapi Eğitimi’, İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesi’nin ‘GETAT’, Müzik Terapi Kurs Eğitmenlerinden Cem Güneri ve Dr. Ayla AKSOY Güneri tarafından verilecek.

‘Asklepion’ Müzik Terapi Eğitimi’, Pazar günü tamamlanacak.

Cem GÜNERİ kimdir?
Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği ve Özel Eğitim alanında eğitim almış olan Cem Güneri, 1993 yılı’ndan bu güne kadar, MÜZİK TERAPİ ve ÖZEL EĞİTİM alanlarında çalışmalar, uygulama ve araştırmalar yaptı, bedensel ve zihinsel engelliler, lösemi hastaları ve demans hastaları  ile müzik terapi uygulamalarında bulundu.
Ses Frekansları ile Terapi ve işitme engellilere konuşma öğretme alanlarında da çeşitli araştırmalar yapan Cem Güneri’nin çeşitli dergilerde müzik terapi alanında yazılar bulunuyor, müzik terapi eğitimi ve ses frekansları ile terapi konulu 2  adet kitap çalışması devam ediyor.
Çeşitli Üniversitelerde ve İl bazında organizasyonlarda, müzik terapi alanında, panel, söyleşi, konferanslara konuşmacı olarak katılan Cem Güner, CBMT, Music Therapist Board Certified ( Uluslararası Müzik Terapi Sertifikası ) ve Sağlık Bakanlığı Müzik Terapi Sertifikası sahibi.
Cem Güner, halen, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, GETAT Eğitim Merkezi’nde Müzik Terapi  derslerinde eğitmenlik görevini  devam ediyor.
Dr. Ayla AKSOY GÜNERİ ile ilgili görsel sonucu
Dr. Ayla AKSOY GÜNERİ kimdir?
Eskişehir, Osman Gazi Üniversitesi – Tıp Fakültesi’nde eğitim gören Dr. Ayla AKSOY, uzun yıllar Acil Servis Hekimliği görevini sürdürdü, daha sonra İş Yeri Hekimliği yaptı.
Dr. Ayla AKSOY’un, Yaşlı Bakımevleri’nde, müzik uygulamalarının demans hastaları  üzerindeki olumlu etkilerinin gözlenmesi, Madde bağımlılığı tedavisi gören hastaların, yoksunluk dönemi ve sonrasında, yapılan eğitim/ kişisel gelişim çalışmaları sürecinde, çeşitli müzik uygulamalarının, teropatik katkılarının gözlemlenmesi, İşyerlerinde çalışanların, gürültü kirliliği ve DB sınırlarının aşılması nedeni ile oluşabilecek işitme kayıplarının ve hastalıkların gözlemlenmesi ve koruyucu tedbirlerin alınmasına yönelik tespit ve çalışmaları bulunuyor.
Çeşitli Üniversitelerde ve İl bazında organizasyonlarda, müzik terapi alanında, panel, söyleşi, konferanslara konuşmacı olarak katılan Dr. Ayla AKSOY, halen, Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilimleri Üniversitesi, GETAT Eğitim Merkezi’nde Müzik Terapi  Tıp Alanı dersleri veriyor.

İZMİR (Bergama), UHA HABER

Kalk Gidelim Başlıyor!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir