Şehir Haberleri

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal: Onlar da olmasa yandık!

UHA HABER / Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, turizmle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Mustafa Kemal ATATÜRKAntalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Sözcü Yazarı Saygı Öztürk’e değerlendirmelerde bulundu.

Antalya’ya Türkiye’nin turizm merkezi denildiğini ancak şehrin turizmden istediği payı almasının mümkün olmadığını belirten Uysal bunun nedenini şöyle açıkladı: ” Şehre turist alamıyoruz. Çünkü, ‘Her şey dahil’ programından turist otel dışına çıkmıyor, gelen turistler de zengin olmadığı için ucuz kitle turizmi yapılıyor. Onlar da olmasa yandık. Turizmden 30 milyar dolar kazanıyoruz. Ucuza çok insan ağırlıyoruz. Bölgemizde 400 antik şehir var ama bunları görmek için 400 turist bile gitmiyor. Devletin tanıtımı ve turizmde entegrasyonu yok.”

İş için 16 bin üniversite mezunu başvurdu

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Belediyemize iş başvurusu yapanların sayısı 39 bini aşmış halde. Başvuru yapanların yaklaşık 16 bini üniversite mezunu. Bunlar arasında yazılım mühendisinden makine mühendisine kadar her dalda başvuru yapan var. Bu durum bizleri üzüyor ama yapacak bir şeyimiz olmuyor.” ifadelerini kullandı.

ANTALYA, UHA Haber Ajansı

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir