Türkiye

Muharrem İnce’den 81 ile teşekkür ziyareti

Seçimden beklediğini bulamayan CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, siyasete devam mesajı vermişti. İnce bugün de teşekkür için 81 ili ziyaret edeceğini açıkladı.

CHP’de 24 Haziran mağlubiyetinin yankıları devam ediyor.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarının ardından 2 gün süren sessizliğini bozdu.

“Beklentinin altında oy aldı”

CHP lideri, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonrası kameraların karşısına geçti ve İnce’nin oy oranını, “Beklentinin altında” sözleriyle değerlendirdi.

Parti içi ve bazı seçmenlerden yükselen istifa çağrılarına da yanıt veren Kılıçdaroğlu, “Partide ne olacağına, ne biteceğine partililer karar verir” dedi ve ekledi:

“Koltuk sevdasına tutulanların partimizde yeri yok.”

“81 vilayete gideceğim”

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından hemen sonra CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Twitter hesabından açıklama yaptı.

“Hepimizin Cumhurbaşkanı’ adayı olarak tüm Türkiye ile buluşmak, kucaklaşmak, teşekkür etmek için seçim öncesinde gidemediğim illerden başlayarak, 81 vilayete gideceğim.”

“Mücadele için milletvekili olmak gerekmez”

Muharrem İnce dün de seçim sonuçlarını kabul ettiğini açıklamış ve siyate devam edeceği mesajını vermişti.

“Mücadele etmek için milletvekili olmak gerekmez. Siyasi kadrolarda bulunmuş insan onun yolunu bulacaktır.”

“Bana derlerse ‘yürü önümüzden’ ben yürümeye hazırım”

Basın toplantısında gazetecilerin, “Size oy veren 15 milyon kişiyle birlikte yürümeye devam edecek misiniz?” sorusu üzerine İnce, şunları söylemişti:

“Onlar benimle birlikte yürüdüğü sürece ben varım, devam edeceğim. Bitirmiş değilim, siyaset uzun vadeli bir iştir, uzun nefesli bir iştir. Dün akşam kesinleşmesini istedim, onun için çıkmadım insanların karşısına, korktuğumdan değil. Durumu görmek istedim. İhtimal dahilindeydi 50’nin altına düşmesi, ikinci tura kalması, bunu görmek istedim. Bunu görmeden çıkmak istemedim. Diğer muhalefet partileri çok düşük oy aldı. Eğer onlar biraz yukarıda oy alsaydı zaten seçim ikinci turdaydı. Benim söylemem şık olmaz bunu, utanırım ben böyle şeyleri söylemeye. 8, 9 puan fazla oy almışız 41 yıl sonra 30 barajını geçmişiz. Bunu ben söylemeyim, ayıp olur. Ama diğer muhalefet partileri de 10’un üzerinde oy alsalardı seçim ikinci turdaydı zaten, bütün her şey gerçekleşiyordu. Onun için bunu başarabiliriz diyorum. 30 barajını yıktık, 50 barajını da yıkacağız, ben buradayım. Bana derlerse ‘yürü önümüzden’ ben yürümeye hazırım.”

Kaynak: TRT Haber

 

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir