Gündem

Muhalefetin ittifakına Bahçeli’den ilk yorum

ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, muhalefetin 4’lü ittifakıyla ilgili, “Dört, beş partinin bir araya gelmesi bir yarış içerisinde olması, ülkemiz için de faydalı olacak.” dedi.

CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti ittifak kurma konusunda anlaştı. 4 parti yarın saat 15.00’te protokol imzalayarak anlaşmayı resmiyete kavuşturacak.

“Hayırlı uğurlu olsun”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dört partinin ittifak kararını bu sözlerle değerlendirdi:

“İttifakın yasal zeminde yapılmasının demokrasi için çok hayırlara vesile olacağını ifade etmiştik. Bir çok çevreler bu ittifak kavramına karşı alerji ortaya koymuşlardır ama zaman içinde kendileri ittifak yapma konumuna gelmişlerdir. Hayırlı uğurlu olsun. Dört beş partinin bir araya gelmesi seçimlerde böyle bir güçlü yapıyla yarış içinde olması ülkemiz içinde faydalı olacak diye düşünüyoruz.”

“Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır”

MHP Grubu bugün toplanarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığı için grup kararı alacak.

Bahçeli, “Meclis grubumuz bugün öğleden sonra bir araya gelecek ve grup kararı alacak. Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ayrıca ‘Cumhur İttifakı’ konusunda da çalışmaları gözden geçireceğiz.” dedi.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir