Gündem

‘Muhalefet Erdoğan’ın karşısına Babacan’ı çıkaracak’

UHA HABER / Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısında muhalefetin adayının Ali Babacan olacağı iddia edildi.

Independent Türkçe’de yer alan haberde, Habertürk TV’de Ebru Baki’nin sunduğu Para Gündem programına katılan Habertürk TV’nin Ankara Temsilcisi Bülent Aydemir, Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi muhalefetin olası adayları konusunda değerlendirmelerde bulundu.

“Gül’ü aday gösterirse CHP siyaseten intihar etmiş olur!”

Aydemir’in gündeminde Abdullah Gül’ün CHP tarafından Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde muhalefetin çatı adayı olarak gösterilebileceği iddiaları vardı. Aydoğdu, Ekrem İmamoğlu’nun son seçim başarısının ardından Abdullah Gül’ü aday göstermesi halinde CHP’nin siyaseten intihar etmiş olacağını iddia ederek şöyle konuştu:

“CHP’liler başkasına oy verir!”

“CHP yerel seçimlerde yüzde 30’u aştı, İstanbul’da yüzde 50’yi aştı Ekrem İmamoğlu ile. CHP bu şartlarda ‘Abdullah Gül’ü çatı aday gösteriyorum’ derse siyaseten intihar etmiş olur. Çok net söylüyorum. Hani ‘ortak aday’ dediniz ya! Başka formül görünmüyor! Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkacak bir isim bloğu bölmeyecek bir isim olacak. CHP’lilerin önemli bir bölümü bu başarı sağlanmışken gidip Abdullah Gül’ü aday gösterirse başkasına oy verir net söylüyorum.”

“Bilgiye dayalı söylüyorum muhalefetin adayı Babacan”

Aydemir, bilgiye dayalı olduğunu söylediği başka bir iddiada daha bulunarak muhalefetin Erdoğan’ın karşısına Cumhurbaşkanı adayı olarak Ali Babacan’ı çıkaracağını öne sürdü. Aydemir şöyle konuştu:

“Bunu bilgiye dayalı olarak söylüyorum; Ali Babacan bu partinin genel başkanı olarak yola çıkarsa, Cumhurbaşkanı adayı da Ali Babacan olacaktır. Orada ittifaklar başka bir şey geliştirir. Denilir ki, “Olmuyor, böyle ittifakla yürüyelim”, başka bilmediğimiz şeyler devreye girer. Daha çok erken bunları konuşmamız.”

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci), Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi alarak kısa bir süre eğitim alanında çalıştı. Halen Medya ve İletişim alanında üniversitede eğitim almaktadır ve KOÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı'nda Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Uluslararası bir kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. 2016 Yılında 'Yılın En İyi Gazetecisi ve En İyi Haber" ödüllerini almıştır. 2018, 2019 yıllarında Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Gecesi'nde ödüle layık görüldü. Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, ekoloji, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, futurizm, teknoloji ve mimari ilgi alanlarıdır. Gastronomi Araştırmacısı olarak gastronomi ve turizm konularında konuşmacı; yemek yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır. Çocuk Gastronomisi alanında akademik çalışmaları olmuştur. Bu alanda Gastrofil olarak tanınmaktadır. Halen, Uluslararası Haber Ajansı ve Türkuaz Haber Ajansı'nın Genel Yayın Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi ve gazetelerde de yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir