Magazin

Miss Amerika birincisi Virginia güzeli bilim insanı oldu

UHA HABER / Amerika Birleşik Devletleri güzellik yarışmasını Virginia eyaletinden biyokimyacı ve eczane doktorluğu alanında öğrenci Camille Schrier kazandı.

Yarışmada 50 kadın arasından birinci seçilen Schrier, tacını Mohegan Sun kentindeki sarayda aldı.

1921 yılında New Jersey eyaletinde başlayan yarışma şimdilerde ‘Miss Amerika 2.0.’ olarak adlandırılıyor.

Tacı kazanan Schrier röportajı sırasında bilimin ve ilaç güvenliğinin öneminden bahsetti.

Miss Amerika organizatörleri 2 yıl önce alınan kararla katılımcıların artık bikini ve mayolarla juri üyelerinin karşına çıkmayacağını duyurmuştu. “Me too” hareketinin yansıması olarak görülen süreçte, yarışmacıların güzelliklerinin yanında kişiliklerine daha fazla odaklanması kararlaştırılmıştı.

Organizatörler yapılan son değişikliklerle genç kadınları yarışmaya katılım için teşvik etmeyi amaçladıklarını söylüyor.

[UHA Haber Ajansı, 27 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma Payitaht “Abdülhamid”den sonra TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir