Gündem

Mısır’da terör suçundan mahkum olan sanığa idam cezası

UHA HABER / Mısır’da 16 güvenlik görevlisini öldürmekten mahkum olan sanık pazar günü idam cezasına çarptırıldı.

Mısır’da bir askeri mahkeme çok sayıda güvenlik görevlisinin ölümüne neden olduğu gerekçesiyle Libya uyruklu Abdul-Rahim Muhammed el-Masmari adlı kişiyi idam cezasına çarptırdı.

Alman Haber Ajansı’nın (dpa) haberine göre aynı davada yargılanan 21 kişi ise müebbete varan farklı hapis cezalarına çarptırıldı. 30 kişi ise beraat etti.

Mısır medyasında yer alan haberlere göre El Masmari yasal olmayan yollarla Mısır’a giriş yaptı ve burada bir kamp kurarak militanlar yetiştirdi.

2017 yılının ekim ayında düzenlenen saldırıda 16 Mısırlı güvenlik mensubu yaşamını yitirmişti.

Mısır’da özellikle Sina Yarımadası’nın kuzeyinde güvenlik güçlerine yönelik saldırılar engellenemiyor. Saldırıların çoğunu İŞİD üstlendi.

[UHA Haber Ajansı , 18 Kasım 2019]

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci) Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı. Halen Medya ve İletişim eğitimi almaktadır. Kısa bir süre eğitim alanında görevlerde bulundu. Uluslararası bir prestij kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları'nda kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, gastronomi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, sanat tarihi, ekoloji, geleneksel ve tamamalayıcı tıp ve mimari ilgi alanlarıdır. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir