Gündem

Milli Savunma Bakanı Canikli: YPG/PKK organik bağını tespit eden belgeleri sunduk …

Milli Savunma Bakanı Canikli, ABD’li mevkidaşı Mattis’le görüşmesinde ABD’nin terör örgütlerine verilen desteği kesmeleri için gerekli belgeleri sunduklarını açıkladı.

canikli matris ile ilgili görsel sonucuMilli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, ABD’li mevkidaşı James Mattis ile dün Brüksel’de yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı.

YPG/PKK organik bağını tespit eden belgeleri sunduklarını aktaran Bakan Canikli, “ABD’ye YPG’ye verilen desteği kesmesini söyledik. Terör örgütleriyle işbirliği yapmak değil Türkiye ile birlikte çalışmanın doğru olduğunu ifade ettik” dedi.

“PYD/YPG’ye verilen her türlü destek sonlandırılmalı”

Canikli, PYD/YPG terör örgütüne verdikleri desteğin aynı zamanda PKK terör örgütünün güçlenmesine, palazlanmasına sebep olduğunu belirterek, “Türkiye için artan oranda bir ulusal güvenlik tehdidi teşkil ettiğini ifade ettik. PYD/YPG’ye verdikleri her türlü desteği sonlandırmalarını, SDG bünyesinden bu yapının çıkartılmasını talep ettik” açıklamasını yaptı.

“YPG/PKK’nın aynı yerden yönetildiğini anlattık”

Terör örgütlerinin her zaman birbirleriyle işbirliği içinde olduklarını aktaran Canikli, “YPG/PYD’yi PKK’dan ayırabileceklerini düşünüyorlar, bunun rasyonel olmadığını söyledik. YPG/PKK’nın aynı yerden yönetildiğini anlattık” diye konuştu.

Bakan Canikli, Zeytin Dalı Harekatı’nda TSK’dan kaynaklanan sivil kaybı olmadığını da vurguladı.

Canikli ayrıca, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili olumsuz değerlendirmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir