Türkiye

‘Milli iradenin gereği oyumuzu kullanmalıyız’

UHA HABER / CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı Adayı Ekrem İmamoğlu’na oy isteyerek, “Sandığa gitmeliyiz, oyumuzu kullanmalıyız.” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalarını İstanbul’da sürdürdü.

Fatih’teki Kadınlar Pazarı’nı ziyaret edip, Diyarbakır ve Siirtlilerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’na oy istedi.

CHP Lideri, İstanbul’da yaşayan Siirtlilerle buluşmasında seçmeni sandığa davet etti.

Kılıçdaroğlu, “Sandığa gitmeliyiz. Gideceğiz oyumuzu İmamoğlu’na vereceğiz. Ne derlerse desinler, en büyük irade milletin iradesidir. Ne derlerse desinler, milli iradenin gereği gitmeliyiz oyumuzu kullanmalıyız. Hakkı elinden alınan bir kişiye hakkını iade etmeliyiz.” dedi.

“Herkesin etnik kimliği şerefidir” diyen Kılıçdaroğlu, birlik beraberlik mesajı vererek, “Hepimiz Türkiye içinde huzur içinde yaşamak istiyoruz. Bu zengin coğrafyada beraber yaşayacağız, tek yolu demokrasi.” ifadelerini kullandı.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / İSTANBUL, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir