Spor

Milli halterci Şaziye Erdoğan’dan tarihi başarı

Seksenler_2019 banner

UHA HABER / Türk halterinin yüz akı Şaziye Erdoğan, tarihi bir başarıya imza attı. Milli sporcu, Uluslararası İslami Dayanışma Spor Federasyonu Halter Şampiyonası’nda iki altın, bir gümüş madalya kazandı.

Şaziye Erdoğan, 6. Uluslararası İslami Dayanışma Spor Federasyonu Halter Şampiyonası’nın ilk gününe damga vurdu.

Özbekistan’ın Taşkent şehrinde düzenlenen şampiyonada, ülkemizi temsil eden milli halterci, kadınlar 49 kiloda mücadele etti.

Şaziye, koparmada 77 kilo ile altın, silkmede 95 kilo ile gümüş, toplamda ise 177 kiloluk derecesiyle altın madalya kazandı.

Kürsünün ilk basamağına çıkan Şaziye Erdoğan, Türk bayrağını Özbekistan’da dalgalandırmanın kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Şampiyonanın ilk gününde bir diğer madalya sevincini Sümeyye Kentli ile yaşadık.

Kadınlar 59 kiloda mücadele eden milli halterci; koparmada, silkmede ve toplamda elde ettiği derecelerle gümüş madalya kazandı.

Aynı kategoride yarışan bir diğer sporcumuz Ayşegül Çakın da koparmada, silkmede ve toplamda bronz madalya aldı.

[UHA Haber Ajansı, 11 Şubat 2020]

Benim Adım Melek banner

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir