Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan duygusal paylaşım

UHA HABER / Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara’daki bir lisede öğrencilerle bir araya geldi. Selçuk, okuldaki görme engelli Hüseyin Gazi Hoşer’le olan diyaloğunu, sosyal medyadan paylaştı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk dün, doğup büyüdüğü Ankara Seyranbağları’nda bulunan Öğretmen Necla Kızılbağ Anadolu Lisesini ziyaret etti.

Bakan Selçuk, konuşması sırasında el kaldırarak yanına doğru yönelen 9’ncu sınıf öğrencisi görme engelli Hüseyin Gazi Hoşer’e söz verdi.

Hüseyin Gazi, “Öğretmenim inşallah istediğiniz noktaya gelirsiniz ve istediğiniz her şeyi başarırsınız. Ben sizi hissettim” dedi.

Bu söz üzerine duygulanan Bakan Selçuk, Hüseyin Gazi’ye sarılarak, “Senin yüreğin varken biz bu işi başarırız Allah’ın izniyle. Senin bu içinden gelen, kalbinden gelen duygu o kadar değerli ki dünya hazinesi. Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Sosyal medyadan paylaştı

Resmi Twitter'da görüntüle

Ziya Selçuk, Hoşer’e sarılırken çekilen fotoğrafı sosyal medya hesabından paylaştı:

“Ben konuşurken elini kaldırdı. Geldiğinde anladım görme engelli olduğunu. ‘Ben sizi hissettim’ dedi. Söylediklerim, yapmak istediklerim anlaşılmayabilir; çocuklar hissetsin bu bana yeter. Ben de sizi ‘hissediyorum’ ve bunun ne denli kıymetli olduğunu anlatacak bir cümle kuramıyorum.”

[UHA Haber Ajansı, 26 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma Payitaht “Abdülhamid”den sonra TRT 1 Ekranlarında..

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir