Gündem

‘Milletin onay verdiği bir sisteme herkes saygı duymalı’

UHA HABER / AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili, “Milletin onay verdiği bir sistem değişikliğine herkesin saygı duyması gerekir.” dedi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın milletvekilleriyle yaptığı görüşme sonrası açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile ilgili konuşan Çelik, “Bürokrasinin çeşitli noktalarında sisteme uyum sağlayamama söz konusuysa bunlar tespit edilecek. Çeşitli noktalarda vatandaşa hizmet götürme konusunda yeterli performans göremediğimiz konular güncellenecek. Bunların hepsi masaya yatırılıp, bunun bir röntgeni, MR’ı çekilecek. Önemli olan burada hizmetin hızlı gitmesi. Vatandaşın devlet ile olan işlerinin hızlı görülmesi.” dedi.

“Milletin onay verdiği bir sisteme herkes saygı duymalı”

Performans kadar önümüzdeki döneme yönelik projeksiyonların hayata geçmesiyle ilgili ölçümler yapılacağını dile getiren Çelik, “Bir performans ölçümü bir verimlilik çalışmasını muhalefet Sayın CHP genel başkanı bir sistem tartışmasına rejim tartışmasına dönüştürmeye çalışıyor yeniden. Bu sistem milletin kararıyla referandumdan geçerek hayata geçmiştir. Sistem tartışmasının rejim tartışmasıyla ilgisi yoktur. Milletin onay verdiği bir sistem değişikliğine herkesin saygı duyması gerekir.” ifadelerini kullandı.

“Türkiye bu sistemi almışsa bu sistemi kullanacaktır”

S-400 tartışmalarına da değinen Çelik, “Hava savunma sistemimizin güçlendirilmesi, egemen bir devlet olarak milli güvenliğimizin gereğidir ve Türkiye bu sistemi almışsa bu sistemi kullanacaktır.” diye konuştu.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir