Gündem

Mehmetçik, Varkavik’te gece gündüz vatan nöbetinde

UHA Haber / Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, yılın 6 ayı kara bağlantısı olmayan Varkavik Üssü’nde görev yapan Mehmetçik, teröristlere burada da göz açtırmıyor.

Kış aylarına rağmen terörle mücadeleyi aralıksız sürdüren Mehmetçik, terör örgütü PKK’ya darbe üstüne darbe vuruyor.

Vatan nöbetinin aralıksız sürdüğü noktalardan biri de Türkiye’nin rakımı en yüksek askeri üslerinden Yüksekova’daki Varkavik Üssü.

Teröristlerin geçmişte geçiş güzergahı olarak kullandığı bu dağlarda kontrol artık tamamen Türk askerinde.

Yükseklik nedeniyle düşen oksijen soğuk hava ile birleşince vücudun direnci de azalıyor. Ancak jandarma komandolar için iklim şartları ve coğrafi koşullar fark etmiyor.

Yılın 6 ayı kara bağlantısı olmayan üste görev yapan Mehmetçik, sızmaları önlemek için canını ortaya koyuyor. Polis Özel Harekat timleri de jandarma komandolarla beraber nöbet tutuyor.

Varkavik üssünde gece çökünce yamaçlar aydınlatma fişeği atılarak kontrol ediliyor.

Hava sıcaklığı eksi 30 derecenin altında ancak Varkavik üssünde siperleri vatan aşkı ısıtıyor.

TRT Haber: Osman Küçükdalak

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir