Gündem

Meclis’te yükselen tansiyonu Ak Partili Özkan yatıştırdı

UHA HABER / TBMM Genel Kurulunda CHP’ye yöneltilen “Atatürk’ten uzaklaştınız” eleştirisi tansiyonu yükseltti. Ortamı yatıştıran ise birlik ve beraberlik vurgusu yapan AK Partili Özkan oldu.

Meclis Genel Kurulu’nda CHP ile MHP arasında tansiyon yükseldi. Nedeni CHP’ye yöneltilen “Atatürkçülük’ten uzaklaştınız” eleştirisiydi.

Tansiyonu AK Partili Özkan yatıştırdı

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, eleştirilere şu yanıtı verdi:

“CHP’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çizgisi, tavrı ve onun ortaya koyduğu ilkelerle en ufak bir ters düşüşü bugüne kadar olmamıştır, bundan sonra da olmaz.”

MHP Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül de, Özel’in Cumhur İttifakı ile ilgili sözlerine tepki gösterdi. Bülbül şunları söyledi:

“Siz Türkiye’nin aleyhinde olan bütün yapılarla beraber olup, uluslararası bütün yapıların yanında, Türkiye’nin aleyhinde, 15 Temmuz’dan sonraki tavırlarınız da dikkate alındığında kalkıp Türkiye’de her türlü bedeli ödemeyi göze almış bir anlayışa laf atmaya ne haddiniz var.”

Tartışmayı sonlandıran, AK Partili Cahit Özkan’ın birlik ve beraberlik vurgusu oldu:

“Yarın yeniden saldırılarla karşı karşıya kaldığımızda 15 Temmuz iradesi bu milletin birlik ve beraberliğinin geleceğe bir vücut olarak yürümesinin teminatı olmuştur.”

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / ANKARA (TBMM), TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir