Şehir Haberleri

Mardin’deki terör operasyonunda silah ve mühimmat ele geçirildi

 ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucu

Mardin’in Dargeçit ve Savur ilçesinde terör örgütü PKK’ya operasyonda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri Dargeçit ilçesi kırsalında, 26 Mart’ta terör örgütü PKK mensuplarının etkisiz hale getirilmesi, teröristlerce kullanıldığı değerlendirilen sığınak ve barınakların bulunarak imha edilmesi amacıyla operasyon düzenledi.

3 kalaşnikof piyade tüfeği, 7 kalaşnikof şarjörü, 7 el bombası, 210 fişek, el telsizi, ses kayıt cihazı ile çok sayıda yaşamsal malzeme ele geçirildi.

Operasyon kapsamında etkisiz hale getirilen terör örgütü mensuplarına yardım ve yataklık yaptıkları tespit edilen 3 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı.

Aynı tarihte Mardin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Savur ilçesinde bölücü terör örgütleri mensuplarının kullandığı sığınak tespit edildi.

Yapılan aramalarda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda malzeme, örgütsel doküman ve yaşamsal malzeme ele geçirildi.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir