Avrupa

Macron’un partisinden ”Büyük Avrupa Yürüyüşü”

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ”Avrupa için Büyük Yürüyüş” adlı bir kampanya başlattı. Macron’un amacı, gelecek yıl yapılacak olan Avrupa Parlamentosu seçimlerinden önce halkın nabzını yoklamak.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un kurduğu siyasi hareket ”En Marche”in (Yürüyüş) tarafından düzenlenen ”Avrupa için büyük yürüyüş” kapsamında parti üyeleri vatandaşların evlerine kadar giderek Avrupa hakkındaki görüşlerini soracak.

Partinin amacı 2019 yılının Mayıs ayında yapılacak Avrupa seçimleri öncesi Avrupa’ya ilişkin çeşitli konularda vatandaşların görüşlerini almak.

Fransız gazetesi Le Monde‘un haberine göre, birkaç hafta devam edecek olan anket çalışması kapsamında yaklaşık 100 bin Fransız vatandaşının görüşü alınacak.

Parti başkanı Christophe Castaner ve Avrupa Bakanı Nathalie Loiseau gibi partinin önde gelen isimlerinin de katılacağı çalışmada vatandaşlara, ”Avrupa’nın geleceği için hangi konuları öncelikli gördükleri” de sorulacak.

Anket sonuçlarının partinin yeni Avrupa politikasının şekillendirilmesinde etkili olacağı kaydedildi.

Fransa’da çeşitli şehirlerin yanı sıra, Berlin ve Brüksel’de de kampanya çerçevesinde etkinliklerin düzenlenmesi planlanıyor.

Macron, 2016’da ”Yürüyüş” hareketini kurduktan sonra Cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanırken de aynı yöntemi uygulamıştı.

© Deutsche Welle, UHA HABER

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir