Avrupa

Macron’a saldırı planlayan 6 kişi gözaltına alındı

Fransa güvenlik hizmetleri, Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a saldırı planlayan altı kişiyi gözaltına aldıklarını duyurdu.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a saldırı planladığından şüphelenilen 6 kişinin, Fransa güvenlik hizmetleri tarafından gözaltına alındığı açıklandı.

Fransız televizyon kanalı BFM TV’de yer alan haberde, altı kişinin aşırı sağ yanlısı olduğu iddia edildi. Ancak iddia, yetkililer tarafından doğrulanmadı.

Macron geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın parçalanma ve egemenliğini kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu belirterek, aşırı sağın yükselmesi konusunda uyarıda bulunmuştu.

Kaynak: Reuters

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir