Avrupa

Lyon’da yaralıların çoğu taburcu edildi

UHA HABER / Lyon Belediye Başkanı Gerard Collomb, kente Cuma günü meydana gelen patlamada yaralananların çoğunun taburcu edildiğini, son üç yaralının da kısa süre içinde hastaneden ayrılacaklarını açıkladı. 

tüha haber kiev haberleri ile ilgili görsel sonucu

Lyon Belediye Başkanı Gerard Collomb, kentte Cuma günü meydana gelen patlamada yaralananlardan üçünün halen bir hastanede tedavi altında olduğunu açıkladı. Collomb hastaneyi ziyaretinin ardından Cumartesi günü BFM televizyonuna yaptığı açıklamada, yaralılardan ikisinin hafif, birinin ise durumunun daha ağır olduğunu kaydetti.

Yaralıların büyük bir şok yaşadıklarını belirten belediye başkanı, bu kişilerin kısa süre içinde hastaneden taburcu edileceklerini söyledi. Collomb olayla ilgili olarak “Çok daha kötü bir şekilde gelişebilirdi” açıklamasını yaptı.

Fransa’nın Lyon kentinde Cuma günü yerel saatle 17.30 sularında meydana gelen patlamada 13 kişi yaralanmıştı.

Paris Başsavcılığı terörle mücadele uzmanlarının soruşturmayı devraldıklarını doğruladı. Franceinfo televizyonu Fransız İçişleri Bakanlığı’na dayandırdığı haberinde, olay yerinde içinde patlayıcı madde ve vidalar bulunan bir torba ya da bavulun infilak ettiği bilgisine yer verdi. Emniyet güçlerinin bir şüpheliyi aradıkları bildirilirken, Lyon Belediye Başkanı Gerard Collomb olayın ayrıntılı bir şekilde incelendiğini açıkladı.

LYON, DW, UHA HABER 

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir