Avrupa

Lufthansa’daki Grev Nedeniyle Yüzlerce Uçuş İptal Oldu

UHA HABER / Alman havayolu şirketi Lufthansa’nın çalışanlarının 48 saatlik greve gitmesi nedeniyle yüzlerce uçuş iptal edildi.

tüha haber kiev haberleri ile ilgili görsel sonucu

Kabin memurlarının dün başlayan iş bırakma eylemi nedeniyle Lutfhansa şirketinden yapılan açıklamaya göre, toplamda 180 bin yolcu etkilenecek. İki gün içerisinde şirketin yapacağı toplam 6 bin uçuştan 5’te birinin bu eylemden olumsuz etkileneceği ifade ediliyor.

Lufthansa yetkilileri dün sadece Frankfurt Havalimanı üzerinden yapılan direkt ve bağlantılı 400 civarında uçuşun etkilendiğini Münih ve diğer bazı havalimanlarındaki uçuşları da ekleyince şu an 700 civarında uçuşun iptal edildiğini açıkladı.

Ücretler ve emeklilik hakları konusundaki anlaşmazlık üzerine iş bırakma eylemi başlatan kabin memurlarının bağlı oldukları sendika eylemin gerekli görülmesi halinde Cuma gününden sonra da devam edebileceğini duyurdu.

Öte yandan Lufthansa ve sendika arasında aylardır devam eden bir tartışma söz konusu. Lufthansa şirketi sendikanın yöneticilerinin seçim olmadan göreve geldikleri gerekçesiyle yasal bir statiye sahip olmadıklarını savunurken sendika buna karşı çıkıyor.

Lufthansa CEO’su Carsten Spohr yaptığı açıklamada sendikayla masaya oturulacağını duyurdu.

FRANKFURT, VOA, UHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir