Ekonomi

KSO Başkanı Zeytinoğlu’ndan İş Dünyasına İstihdam Çağrısı

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TOBB Türkiye Ekonomi Şura’sında ‘Burası Türkiye Burada İş Var’ sloganı ile başlatılan İstihdam Seferberliği kapsamında uygulanan teşviklerden sanayicileri en üst seviyede yararlanmaya davet ederek, “Çok önemli istihdam teşvikleri gündeme geldi. Burada hepimize büyük görev ve sorumluluk düşüyor.” diyerek istihdam çağrısında bulundu.

Elimi BırakmaBugüne kadar uygulanan teşviklerin en kapsamlısının olduğunu belirten Zeytinoğlu, “Bugüne kadar istihdama yönelik teşvikler uygulanıyordu ama bu kadar kapsamlı bir paket bir arada değildi. Seferberlik, işverenlere yeni istihdam hususunda birçok destek sağlıyor. Bunların her biri firmalarımız için büyük fırsat.” dedi. Pakette SGK ve maaş avantajı sağlayan birçok destek olduğunu belirten Zeytinoğlu, “1 Şubat – 30 Nisan arası istihdam edilen tüm yeni çalışanlarımızın 3 ay boyunca maaşları, SGK ve vergi ödemelerinin tamamı devlet üzerinden karşılanıyor. Bu istihdam ettiğimiz insanları çalıştırmaya devam etmemiz durumunda kalan 9 ayda da SGK’sının işçi ve işveren payıyla, vergisinin tamamı yine devlet tarafından karşılanmaya devam ediliyor.” dedi.

Kocaelili sanayicilerin bu fırsatlardan yararlanmasını öneren Zeytinoğlu, “Biliyorsunuz Sayın Cumhurbaşkanımız ve birçok Bakanımızın da katılımıyla gerçekleşen TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’nda Kocaeli olarak 100 bin ilave istihdam sözü verdik. Geçen yıl Kocaeli’de ilave istihdam 69 bin idi. Dolayısıyla çok uzak değiliz. Bu hedefin tutturulması en büyük arzumuz. İlimizin tüm destek ve teşviklerden en üst seviyede faydalanması gerektiğini düşünüyoruz. Buradan KSO olarak tüm işletmelerimizi, üyelerimizi istihdam kampanyasına katılmaları bu desteklerden faydalanmaları ve istihdama katkı sunmaya yönünde çağrıda bulunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

HABER : Ahmet KURT

KOCAELİ, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir