Şehir Haberleri

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: ‘Fortune 500 Türkiye’ listesinde ilk 100 içinde 19 başarılı Kocaeli firması var

Türkiye’de imalat, ticaret, hizmet ve inşaat sektörlerini kapsayan ve en büyük 500 şirketini belirleyen Fortune 500 Türkiye sonuçlarını değerlendiren Ayhan Zeytinoğlu, ilk 100 içinde Kocaeli’den 19 firma olduğunu belirterek, çıkan bu sonucun ülkemiz verileriyle de örtüştüğünü söyledi.

konak_dr KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Finansal kurumlar ve holding şirketleri dışındaki tüm sektörleri kapsayan Fortune 500 Türkiye içinde yer alan Kocaeli firmalarını kutladı.

Ayhan Zeytinoğlu, “ABD’de yayımlanan, dünyanın en itibarlı iş dergilerinden biri olan ve referans kabul edilen Fortune, 2008 yılından bu yana ‘Fortune 500’ markasıyla ülkemizin en büyük şirketlerini açıklıyor. Türkiye’deki değer zincirinin bir ifadesi ve ülkemiz için bir prestij göstergesi olan Fortune 500 listesinde ilk 100 içerisinde ilimiz bu yıl 19 firma ile temsil edildi.” dedi.

Kocaeli’de faaliyet gösteren 19 firmanın, 100 şirketin toplam net satışlarının yüzde 28’ini oluşturduğunu belirten Zeytinoğlu,  Kocaeli’nde faaliyet gösteren bu kuruluşların 234.9 milyar liralık net satışları ile listede yer alan 100 şirketin toplam net satışlarının yüzde 28’ini oluşturduğunu söyledi.

Ayhan Zeytinoğlu, “açıklanan bu sonucun ülkemiz verileriyle de örtüştüğünü görüyoruz. İlimizde bulunan TÜPRAŞ 53.9 milyar lira net satış geliriyle bu yıl da listenin ilk sırasında yer alırken ilk on içerisinde beş firmamızın yer aldığını memnuniyetle görüyoruz. Buradan tüm firmalarımızı kutluyoruz.” diye kaydetti.

HABER : Ahmet KURT

KOCAELİ, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir