Gündem

Kriter’in Mart Sayısı Çıktı: Suriye’de Oyun Yeniden Kuruluyor

Türkiye’nin saygın, bağımsız, tarafsız düşünce ve yayın kuruluşu (SETA) Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı’nın  bünyesinde hazırlanan Kriter dergisinin 22. sayısı raflarda yerini aldı.

Fahrettin Altun ile ilgili görsel sonucu

Kriter Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Fahrettin Altun PYD-PKK ilişkisinin ABD ve Batı tarafından göz ardı edilişini, 17-25 Aralık’ta başlayan darbe girişimleri ve terör eylemleriyle kaosa sürükleme çabalarına karşı Türkiye’nin etkin mücadelesini ele aldı.

Nazif Karaman ile ilgili görsel sonucu

Mart ayının dosya konusu FETÖ-PKK ilişkisi. Türkiye’ye düşman bu iki örgütün yaptığı iş birliklerini Nazif Karaman kaleme aldı.

PKK’yı Türkiye sınırlarından temizlemek için sürdürülen Zeytin Dalı Harekatı’nı İsmail Çağlar, Murat Yeşiltaş, Kılıç Buğra Kanat, Veysel Kurt, Cihat Arpacık, Yusuf Alabarda ve Ömer Özkizilcik harekatı enine boyuna inceledi.

Avrupa’nın Zeytin Dalı Harekatı’na yaklaşımını Zafer Meşe, İran’ın tepkisini Serhan Afacan ve Körfez’den Katar’ın desteğini Muhittin Ataman yazdı. Metin Erol ve Kevser Hülya Akdemir de Batı medyasının harekatı ele alış biçimini inceledi.

Hasan Basri Yalçın ile ilgili görsel sonucu

Zeytin Dalı Harekatı’nın Türkiye ve bölge açısından önemini ve stratejik anlamını Hasan Basri Yalçın ile konuştuk.

Ufuk Ulutaş İsrail’in Suriye politikasını kaleme alırken, İsmail Numan Telci Mısır’daki Cumhurbaşkanı seçimini analiz etti. ABD’nin Ortadoğu’ya dair siyasetsizliğini Çağatay Özdemir yorumladı.

Nebi Miş ile ilgili görsel sonucu

2019 yaklaşırken iç siyasette de önemli gelişmeler yaşanıyor. Bu bağlamda Nebi Miş seçim ittifakını bütün yönleriyle inceledi.

Uzun bir süredir müttefik gibi hareket eden CHP ve HDP ikilisini Atilla Yayla ve Serdar Gülener yazdı.

Mevlüt Tatlıyer ve Kerem Alkin ekonominin finans ve güvenlik alanlarına değinen dikkat çekici değerlendirmelerde bulundular.

Mehmet Akif Memmi ile ilgili görsel sonucu

Son olarak Mehmet Akif Memmi Kitaplık bölümünde yayın dünyasında yeni bir dönem ihtimaline dikkat çekti.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir