Türkiye

Kripto FETÖ’cüler deşifre oldu: 17 gözaltı

UHA Haber / İstanbul’da 44 FETÖ şüphelisine yönelik operasyonda 17 kişi gözaltına alındı. TRT Haber, ByLock yazışmalarından yola çıkılarak elde edilen delillerin ayrıntısına ulaştı.

İstanbul polisi, 44 FETÖ mensubunu, Bylock yazışmalarından tespit etti. Aralarında, 2013 yılı YDS sorularını çaldığı iddia edilen FETÖ’cü ile sözde Endonezya ve astsubay okulları sorumlularının da bulunduğu şüpheliler hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul Organize Şube Müdürlüğü polisleri düğmeye bastı, 17 kişi gözaltına alındı. Polis şüphelilerle ilgili önemli delillere ulaştı.

Örgütün ‘sözde eyalet’ adını verdiği bazı bölgelerin sorumluları tespit edildi. FETÖ’nün örgüt içinde inzibat gibi görev yapan “Arama Tarama Mesulleri” ile ilgili yazışmalara ulaşıldı.

Terör örgütünün sözde Endonezya sorumlusunun, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen ile 15 temmuz darbe girişiminden 5 ay önce yaptığı görüşmenin ayrıntıları da ByLock kayıtlarından tespit edildi.

Gözaltına alınan 17 kişinin sorguları sürerken polis diğer şüphelileri yakalamak için operasyonlara devam ediyor.

TRT Haber: Murat Can Öztürk

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir