Avrupa

Krefeld Hayvanat Bahçesi’nde yangın

UHA HABER / Krefeld Hayvanat Bahçesi’ndeki yangının dilek feneri yüzünden çıktığı tahmin ediliyor. Yangında 30’dan fazla hayvan telef oldu.

tüha haber kiev haberleri ile ilgili görsel sonucu(UHA) Uluslararası Haber Ajansı’nın Deutsche Welle Türkçe’ye (DW) dayandırdığı habere göre, Almanya’nın Krefeld kentindeki hayvanat bahçesinde maymunların bulunduğu bölümde yangın çıktı. Krefeld Hayvanat Bahçesi yönetimi yangının gece yarısı çıktığını belirterek, “En büyük korkumuz gerçek oldu. Akıl almaz bir trajedi” ifadesini kullandı. Yangında beş orangutan ve iki gorilin de aralarında bulunduğu 30’dan fazla hayvan telef oldu. İki şempanzenin yaralı kurtulduğu belirtildi.

Krefeld polisi ve Hayvanat Bahçesi yönetimi yangınla ilgili basın toplantısı düzenledi. Polis hayvanat bahçesindeki yangının dilek feneri yüzünden çıktığından şüpheleniyor. Almanya’da yangına sebep olabileceği gerekçesiyle gökyüzüne bırakılan dilek fenerlerinin kullanımı yasak. Görgü tanıkları hayvanat bahçesi yakınlarında dilek fenerleri gördüklerini aktarırken, polis de hayvanat bahçesinde fenerlerin bulunduğuna dikkat çekti.

Hayvanat Bahçesi yönetimi çalışanların çok büyük bir üzüntü yaşadığını belirterek, kendilerine çok sayıda yardım teklifinin geldiğini kaydetti. Yönetim, “Hala şokun etkisinde olduğumuz için nasıl bir yardım alabileceğimiz konusunda henüz net bir açıklama yapamıyoruz. Bu konuda anlayış bekliyoruz” dedi.
Krefeld Hayvanat Bahçesi’ndeki tropik maymun evi 1975 yılında açıldı. Söz konusu bölümün büyüklüğü 2 bin metrekare. Bu bölümde oranguten, şempanze ve gorillerin yanı sıra yarasalar ve kuşlar da bulunuyor.

[UHA Haber Ajansı, 2 Aralık 2020] 

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir