Gündem

Korkutucu bitkiler

Doğanın bize sunduğu bu bitkiler korku filminden fırlamış gibi. Ürpermek isteyenler için birebir.

default

Şeytanın dişi

Şeytanın dişi, zehirli olmayan ancak yenilmeyen bir mantar türü. Gövdesi üstünde bacayı andıran beyaz şapkası olan bu mantar türüne, canlı ve kırmızı renkli bir sıvı akıttığı için çilek ve krema ya da kanayan diş gibi isimler takılmış.

default

Kokan boynuz ahtapotu

Gençken klasik bitkilere benziyor. Ama büyüdükçe fotoğrafta gördüğünüz gibi kırmızı dokunaçlar geliştiriyor. Ahtapota benzeyen bu bitki sinekleri kendine çekebilmek için berbat bir koku yayıyor.

default

Kara yarasa çiçeği

Latincesi Tacca chantrieri olan bu bitkinin çiçekleri 30 santime kadar uzayabilirken, kedi bıyığını andıran yapraklarının boyu ise 71 santimi bulabiliyor. Bu bitki türüne Tayland, Malezya ve Çin gibi güneydoğu Asya ülkelerinde rastlanıyor.

default

Bebek gözü çiçeği

Bu sopaya geçirilmiş gibi duran göz bebeklerine dokunmak istemezseniz. Beyaz kristof bitkisi olduça zehirlidir.

default

Buda’nın elleri

Bu ağaç kavunu türü, parmağa benzer kabuğu ile Buda’nın ellerini andırıyor. Oldukça güçlü bir kokusu olduğu için Çin, Malezya ve Japonya’da parfüm yapımında kullanılıyor. Bu bitki hiç olmazsa diğerleri kadar korkutucu değil.

default

Armut pası

Bu bitki oldukça acımasız. Yumrular oluşturarak dallarını kapladığı ardıç ağaçlarını hasta ediyor. Sporlardan oluşan turuncu bir katman, jelatini andırıyor ve bahar aylarında gelişiyor.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir