Gündem

KOGACE Afrin sınırında

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’na (TGF) üye meslek kuruluşları temsilcileri, Hatay’ın Hassa sınırına giderek güvenlik güçlerine ve meslektaşlarına moral desteği verdi.

TGF Yönetim Kurulu üyesi ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol’da ekip olarak ziyarette hazır bulundu.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti’nin ev sahipliğinde 56. Başkanlar Konseyi Toplantısı’nı gerçekleştirmek üzere Osmaniye’de bulunan Türkiye Gazeteciler Federasyonu üyelerinin programında anlamlı bir de ziyaret gerçekleşti.

TGF Heyeti Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Zeytin Dalı Operasyonu’nda Afrin’e en yakın bölge olan Hatay’ın Hassa sınırına giderek, bölgede görev yapan güvenlik güçlerine ve gazeteci meslektaşlarına moral ziyaretinde bulundular, aynı zamanda dayanışma içerisinde oldukları mesajını verdiler.

Türkiye Gazeteciler Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol, başkan vekili Levent Altun, İdari Amirİ İsa Turhan, geçmiş dönem başkanı Halit Yılmaz ile onur kurulu üyeleri Cemal Kaplan ve İsmail Kahraman’da ziyarette hazır bulundular.

Türkiye’nin her açıdan çok yönlü bir mücadele içerisinde olduğunu belirten TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, söz konusu ziyaret ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Türk basınının bütün gücüyle devletimizin yanında olduğuna vurgu yaptı.

Karaca şunları söyledi.

“Gazeteciler Cemiyeti başkanlarımız, meslek örgütü temsilcilerimiz ve çok sayıda gazeteci meslektaşımızla birlikte, Hatay’ın Hassa ilçesinin sınır bölgesinde görev yapan basın emekçilerini ziyaret edip görevlerinde kolaylıklar diledik. Zeytin Dalı Operasyonu, terörle mücadele açısından çok önemli bir adım. Güvenlik güçlerimize ve bölgede görev yapan gazeteci meslektaşlarımıza, ki biz onlara ‘muharip gazeteci’ diyoruz; başarılar diledik” dedi.

Genel Başkan Karaca konuşmasının devamında, “ Bölgedeki gazeteci arkadaşlarımızın her biri bizim için gerçekten birer muharip. Onlar, güvenlik güçlerimizle omuz omuza, yan yana terörle mücadele için, sınır ve ülke güvenliğimiz için görev yapmaktadırlar. Biliyoruz ki, ülkemiz her açıdan çok yönlü saldırı altındadır. Türk basını ve Anadolu basını da zaten bunun farkındadır. Dolayısıyla Afrin’e doğru başlayan Zeytin Dalı operasyonunun haklı ve meşru zemini vardır. Emperyalist güçlerin ülkemize yönelik oyunları bitmek bilmiyor ve bölgede taşeron olarak kullanılan YPG, PYD, PKK, DAEŞ gibi bölücü hain terör örgütleri ile Türkiye’yi zor durumda bırakmaya yönelik çaba içerisindeler. Dolayısıyla bizler güvenlik güçlerimizin vermiş olduğu mücadelenin tüm gücümüzle arkasındayız. Bölgeyi izleyen dış basının, manipülatif, yanıltıcı ve yalan haberlerinin uluslararasında ve dünya basınındaki çarpıtmalarına karşı, doğruyu ve yaşanan gerçekleri bıkmadan usanmadan dillendirmeye devam edeceğiz. Türk basını olarak, Güvenlik Güçlerimizin, Mehmetçiğimizin ve bölgede görev yapan muharip meslektaşlarımızın her zaman yanındayız.”

Zeytindalı Operasyonu ile ilgili olarak sınırda bulunan Hassa İlçesinde konuşlu bulunan alanda aynı zamanda Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan A Haber Spikeri Banu El ile de sohbet etme imkanı bulundu.

 

Başkan Çetin Gürol, “ Sınırda çok önemli bir görevi icra eden meslektaşlarımızın tümüne başarılar diliyorum. Cemiyetimizin üyesi Banu El ile de binlerce kilometre uzaklıkta karşılaşmakta çok keyifliydi. Meslektaşlarımız mesai mefrumu göstermeden gece gündüz Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bu önemli operasyonunda dünya kamuoyunu doğru bilgilendirdikleri içinde çok önemli bir görevi icra ettiklerini de belirtmek isterim” dedi.

Sınırda görev yapan gazeteciler ile askerlerimize de İzmit pişmaniyesi de ikram edildi. Sınır ziyaretlerinin ardından Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel ‘i de ziyaret ederek istişarelerde bulunan TGF Heyeti, sıcak bölge ile ilgili ayrıntılı biçimde bilgiler de aldı.

Diğer taraftan 56. Başkanlar Konseyi toplantısında camiamızın sorunlarına değinilirken, Osmaniye Cemiyet Başkanı İsrafil Avcı ve yönetim kuruluna da ev sahipliklerinden dolayı teşekkür edildi.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca’nın Kocaeli Gazeteciler Cemiyetine verdiği destekten dolayı Başkan Çetin Gürol, Kocaeli Valiliği vazosunu hediye etti.

OSMANİYE, UHA HABER

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir