Şehir Haberleri

Kocaman’dan 19 Mayıs 100. Yıl kutlaması

UHA HABER / Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, yayınladığı mesajla 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının100. Yıl dönümünü kutladı.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ile ilgili görsel sonucuBaşkan Av. M. Mustafa KOCAMAN yayınladığı mesajında, 19 Mayıs 1919’un, milli mücadelenin başladığı, aziz milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolü olduğunu ifade etti.

“Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşımızı başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. Yıl dönümünü kutluyoruz” diyen Av. M. Mustafa KOCAMAN, 19 Mayıs ruhunun, esareti kabul etmeyen, hürriyetinden vazgeçmeyen, zalime ve zulme boyun eğmeyen Aziz Türk Milleti’nin cesareti, feraseti ve vatanseverliği vurgusunu yaptı.

Av. KOCAMAN, “Gençlerimizin bu ruhu anlaması, özümsemesi ve buna sahip çıkması çok önemlidir. Türk Gençliği bu ruhu en iyi şekilde temsil ettiğini her defasında göstermiştir. Kanını, canını vatan uğruna hiç çekinmeden vermeye hazır vatan evlatlarımız olduğu sürece milletimizin bekasına kast edenler elleri boş dönecektir” dedi.

“Nice zaferlerle dolu tarihimizde bizleri vatan sahibi yapmak ve korumak için canını veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.” diyen Başkan Av. M. Mustafa KOCAMAN mesajının sonunda, “Bu duygu ve temennilerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, tüm gençlerimizin en kalbi duygularımla sağlıklı, mutlu, müreffeh bir gelecek diliyorum.”şeklinde kaydetti..

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / KOCAELİ (Kartepe)

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir