Spor

Kocaelispor da transfer tahtası açıldı

UHA HABER / Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez, 10 yıldır süren transfer yasağını kaldırdıklarını açıkladı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaelispor Kulübü Başkanı Hüseyin Üzülmez ile birlikte yöneticiler ve Yeşil-Siyahlı taraftarlar yer aldı.
Hüseyin Üzülmez’in açıklamaları şu şekilde: “Kocaelispor tarihinin çok önemli bir günü. Bugünü yaşatan rabbime hamd ederek sözlerime başlamak istiyorum. Bugün Kocaelispor için bayram. 30 Ağustos’la birlikte çifte bayram. Bu süreçte bizlere varlığıyla hem maddi hem manevi çok büyük destekleri olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a özel olarak teşekkür ediyorum. Başkanımızın varlığı, en sıkıntılı durumlarda bizlere verdiği tembihler ve motivasyonlar, zorlu geçen bu süreci atlatmayı başarmamızda etkili oldu. Bu süreç içinde başkanımıza bir kez daha Kocaelispor adına teşekkür ediyorum. En büyük payı başkanımıza vermek istiyorum.  Bu süreçte valimiz, milletvekillerimiz, ilçe belediye başkanlarımız, siyasi partilerin il başkanları bize destek verdi. Sanayici ve tüccarlarımızın bir kısmı bize destek verdi. Taraftarlarımız destek verdi. Yönetim kurulu olarak ağır çalışma temposuyla çalıştık. Bazen ümitsiz duruma düştüğümüzde birbirimizi motive ettik. Bekleneni Allah bize nasip etti. 10 yıllık transfer esaretini bitirdik. Borçları ödenmiş bir şekilde, Türkiye’deki kulüplerin belki de yüzde 10’unda olmayacak bir kulüp olarak karşınıza çıkmış bulunuyoruz. Sponsorluk ve reklam desteğiyle bize destek olan başkanımıza teşekkür ederim. Büyük bir heyecan duyuyorum. Bundan sonra Kocaelisporumuz şampiyonluklarla taçlanacağı sportif başarıyla sonuçlanmasını temenni ediyorum. Misafir olduğumuz liglerden kayıpsız geçerek beyefendisi olduğumuz Süper Lig’e giden yolun ilk başlangıcı olsun. Allah yolumuzu mübarek etsin. İnşallah futbolcularımız sakatsız, kazasız, belasız, centilmenliğiyle örnek olmuş, barış havasıyla güçlü şekilde tamamlarız. Türk spor camiasına hayırlı olsun.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise şunları dile getirdi: “Başkan birçok şeyden bahsetti. Kocaelispor, bu kentin bir markasıdır. Bu kent marka kent olacaksa, Kocaelispor bunun ayrılmaz parçasıdır. Kocaelispor’u Süper Lig’de görmek, herkesin meselesi olmalıdır. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak üstümüze düşeni yaptık. Bir lütufta bulunmadık. Biz de bu kentin takımına sahip çıkmak görevini üstlendik. Kimse bize borçlu değildir. Bir toplantı yapmıştık Kızılyıldız’la ilgili. Ardından KEV’de. Biz Kocaelispor konusunda kamu kaynağı kullandırmayacağız demiştik. İş dünyasından destek oldu. Yöneticilerimizden fedakarlık oldu ama yeterli olmadı. Bir sorumluluğun altına girerek Büyükşehir şirketlerinden bir sponsorluk yapma kararı verdik. Büyük kısım olan 8 milyon TL’yi buradan sağladık. Bu kamu israfı olarak değerlendirilmesin. Kocaelispor’un Süper Lig’de oynaması bu kent için tanıtım vesilesidir.

KOCAELİ, UHA Haber Ajansı

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir