Eğitim

Kocaeli Üniversitesi Turizm Fakültesi Kuruldu

UHA Haber / Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne göre KOÜ bünyesinde Turizm Fakültesi kuruldu. Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu kapatıldı. Yüksekokulun bütün birimleri fakülteye bağlandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan, bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması ve kapatılması ile adlarının değiştirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları neticesinde Kocaeli Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu geçtiğimiz aylarda kapatıldı. Ayrıca yine bu kararlara göre Kocaeli Üniversitesi’ne bağlı olarak Turizm Fakültesi kuruldu. Fakülteye Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’ndaki birimler bağlandı.

Turizm Fakültesi’nin kurulmasında KOÜ Rektörü Sadettin Hülagü’nün ve Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okul Müdürü Doç. Dr. Bilsen Bilgili’nin büyük çabası olduğu biliniyor.


Geçtiğimz aylarda sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Turizm Fakültesi’nin kurulduğunu müjdeleyen Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü; “Üniversitemizin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu kapatılarak yerine Turizm Fakültemiz kurulmuştur. İlgili tüm birimler fakültemize aktarılmıştır. Kocaeli ilimize hayırlı olsun. Emeği geçen tüm paydaşlarımıza sevgi ve saygılarımızı sunarım” diye belirtti.

KOÜ Turizm Fakültesi Dekanlığı’na Prof. Dr. Sami Karacan getirildi.

Prof. Dr. Sami Karacan

Doç. Dr. Bilsen Bilgili (soldan üçüncü), Doç. Dr. Selda Uca (soldan birinci)

Doç. Dr. Emrah Özkul

Kocaeli’nde geniş bir kesim tarafından tanınan ve özellikle Turizm alanında Kocaeli’nde Uluslararası Gastronomi Turizmi Araştırmaları Kongresi, bugüne kadar Kocaeli’nde yapılan en kapsamlı Kocaeli Turizm Çalıştayı gibi başarılı işlere imza atan Doç. Dr. Bilsen Bilgili Dekan Yardımcısı olarak görevlendirildi. Konaklama İşletmeciliği Bölüm Bşkanı Doç. Dr. Emrah Özkul olurken, Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölüm Başkanı Doç. Dr. Selda Uca oldu.

Veysel Kavrayan Gazeteci-Yazar

UHA Haber, KOCAELİ

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci), Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi alarak kısa bir süre eğitim alanında çalıştı. Halen Medya ve İletişim alanında üniversitede eğitim almaktadır ve KOÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı'nda Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Uluslararası bir kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. 2016 Yılında 'Yılın En İyi Gazetecisi ve En İyi Haber" ödüllerini almıştır. 2018, 2019 yıllarında Türkiye Azerbaycan Kardeşlik Gecesi'nde ödüle layık görüldü. Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, ekoloji, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, futurizm, teknoloji ve mimari ilgi alanlarıdır. Gastronomi Araştırmacısı olarak gastronomi ve turizm konularında konuşmacı; yemek yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır. Çocuk Gastronomisi alanında akademik çalışmaları olmuştur. Bu alanda Gastrofil olarak tanınmaktadır. Halen, Uluslararası Haber Ajansı ve Türkuaz Haber Ajansı'nın Genel Yayın Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi ve gazetelerde de yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir