Gündem

Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu: – “Doğrudan Yabancı Sermaye yatırımlarını artırarak, sanayideki büyümeyi kalıcı yapabiliriz.”

KSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, TUİK tarafından açıklanan mayıs ayı sanayi üretiminde gerçekleşen yüzde 6.4 oranındaki artışı (TÜHA) Türkuaz Haber Ajansı’na değerlendirdi.

konak_drAyhan Zeytinoğlu, TUİK’in açıklamasını olumlu değerlendirdiklerini belirterek, yabancı sermaye yatırımlarını artırarak sanayi üretimindeki büyümeyi kalıcı hale getirebileceğini ifade etti.

OHAL’in kalkmasıyla önemli fırsatların yakalanabileceğini söyleyen Ayhan Zeytinoğlu, “Mayıs ayında yakaladığımız yüzde 6.4’lük artışın bir sonraki ay bir miktar gerileyebileceğini düşünüyoruz. Haziran ayı ihracatındaki aylık daralma buna işaret ediyor” dedi.

Ayhan Zeytinoğlu, Sanayideki büyümeyi kalıcı hale getirmenin yolunun yabancı sermaye yatırımlarını artırmakla mümkün olabileceğini belirterek, OHAL’in kalkmasıyla Avrupa Birliği’nin de olumlu adım atarsa önümüzde Avrupa’dan direkt yabancı yatırımı çekmek için önemli fırsatlar  bulunduğunu, böylece büyüme rakamlarının daha olumluya gitmesini ve kalıcı olmasını ümit ettiklerini kaydetti.

KSO Başkanı Zeytinoğlu, ana sanayi gruplarına ilişkin değerlendirmesinde de, “Ana sanayi grupları içerisinde imalat sanayideki büyümenin yüzde 6.5 artış ile genel büyümenin üzerinde gerçekleşmesini olumlu değerlendiriyoruz.” dedi.

Ayhan Zeytinoğlu, mayıs ayında yüksek teknolojili ürünler kalemindeki yıllık yüzde 12.2artışın çok olumlu olduğunu belirterek, bu kalemde yıllık bazda üretimin yüzde 12.2 artışını önemsediklerini, yüksek teknolojiyle birlikte sanayideki dönüşümün üretiminin çok daha üst seviyelere çıkaracağını bildiklerini açıkladı.

TÜHA HABER Ahmet KURT ile ilgili görsel sonucu

HABER : Ahmet KURT

KOCAELİ, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir