Şehir Haberleri

Kocaeli ‘Kent Konseyi’ davet turlarına başladı

UHA HABER / Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Kent Konseyi birlikteliğinde 4 Haziran 2019 Salı Günü 14:00’da Kocaeli Büyükşehir Belediyesi arkasında bulunan Antikkapı’da 31.si gerçekleştirilecek Geleneksel Kent Bayramlaşması için Kocaeli Kent Konseyi yönetimi davet turlarına başladı.

Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Gültekin Görüm ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerinden Prof. Dr. Soner Şahin, Kahraman Bulut, Işıl Bozca, Yusuf Erenkaya, Selçuk Çakır, Halil Atay, Nesrin Atar, Büyük Birlik Partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanlıklarını ziyaret ederek 31. Kent Bayramlaşmasına davet etti.

“Kent Bayramlaşmaları Adeta Kocaeli’nin Sembolü”

Alınan randevular neticesinde öncelikle Büyük Birlik Partisi Kocaeli İl Başkanlığını ziyaret eden Kocaeli Kent Konseyi Yönetim, İl Başkanı Remzi Kaya’ya davetiye takdim ederek, 31. Kent Bayramlaşmasına davet etti.

Ziyarette konuşan Genel Sekreter Gültekin Görüm; “Türkiye’ye örnek birlik ve beraberlik göstergesi olan Kent Bayramlaşmamızın 31.’sini düzenliyoruz. Kocaeli’nde hepimiz biriz, farklılıklarımızın bizi ayrıştırmayıp zenginleştirmesi ve kenetleyip birleştirmesi dileği ile büyük Birlik Partisi İl Yönetimini 31. Kent Bayramlaşmasında görmek bizleri mutlu edecektir” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Başkanı Remzi Kaya, Kent Konseyi yetkililerine teşekkür etti. Kent Bayramlaşmalarının adeta Kocaeli’nin sembolü haline geldiğini ifade eden Başkan Kaya, Kent Bayramlaşmalarının ideolojilerin bir kenara bırakılarak, tüm siyasilerin ve halkın kenetlendiği başarılı bir organizasyon olduğunu söyledi.

“Bayramların Birleştirici ve Bütünleştirici Etkisi Var”

Daha sonra Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığını ziyaret eden Kocaeli Kent Konseyi Yönetimini İl Başkanı Aydın Ünlü makamında ağırladı. Uzun yıllardır başarılı bir şekilde düzenlenen Kent Bayramlaşmalarına, Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman destek verdiklerini ve katılım sağladıklarını söyleyen Başkan Ünlü, İl Yönetimi olarak 31. Kent Bayramlaşmasına da katılacaklarını belirtti. Dini bayramların birleştirici, bütünleştirici etkisinin Kent Bayramlaşmalarında net bir şekilde hissedildiğini söyleyen Başkan Ünlü,  toplumun huzuru için herkesin hassasiyet göstermesi gerekliliğini vurguladı.

HABER : Mustafa SALMAN

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / KOCAELİ

 

 

 

 

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir