Ekonomi

‘Kısa Çalışma Ödeneği Uygulaması Kararı’

KSO Başkanı Ayhan Zeytinoğlu,  ‘Kısa Çalışma Ödeneği Uygulaması Kararı’nı (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı’na değerlendirdi.

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu yaptığı değerlendirmede, ‘Kısa Çalışma Ödeneği Uygulaması Kararı‘yla ilgili yayınlanan yeni yönetmelikte ‘zorlayıcı sebep‘ tanımı yapıldığını söyledi.

Ayhan Zeytinoğlu belirterek, düzenlemeyle sıkıntıya düşen firmaların elemanlarını çıkarmak zorunda kalmayacağını hatırlatarak, çalışanların da işlerini kaybetmeyeceğini, sözkonusu kararı yerinde ve çok olumlu bulduğunu açıkladı.

Kur ve faizlerdeki artış ile ekonominin içinde bulunduğu durum nedeniyle çok sayıda sanayicinin üretimlerinde daralma yaşandığını belirten Zeytinoğlu, Ekonomik darboğazın en olumsuz sonucunun işsizlik oranlarının yükselmesinde yaşandığını ve bu uygulamanın iş gücünde süreklilik sağlayacağını da bekliyoruz beklediklerini ifade etti.

Kocaeli Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Zeytinoğlu’na göre, “İşverenin kendi sevk ve idaresinden kaynaklanmayan, önceden kestirilemeyen, bunun sonucu olarak bertaraf edilmesine imkan bulunmayan, geçici olarak çalışma süresinin azaltılması veya faaliyetin tamamen veya kısmen durdurulması ile sonuçlanan dışsal etkilerden kaynaklanan dönemsel durumları ya da deprem, yangın, su baskını, heyelan, salgın hastalık, seferberlik gibi durumları” şeklinde “zorlayıcı sebep” tanımı getirildi.

UHA HABER Ahmet KURT ile ilgili görsel sonucu

HABER : Ahmet KURT

KOCAELİ, UHA HABER

 

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir