Gündem

KışTurizmin Gözdesi Kayseri Erciyes Dağı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bu yıl Rusya ile birlikte Polonya ve Ukrayna’dan da Kayseri’ye charter seferleri ile turist geleceğini açıkladı.

Kış Turizminin Gözdesi Erciyes

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, (TÜHA) Türkuaz Uluslararası Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada, Erciyes’in Kayseri ve Türkiye ekonomisine katkı vermesi için tanıtım çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyledi.

kayseriye charter seferleri ile ilgili görsel sonucu

Başkan Çelik, bu tanıtım çalışmaları neticesinde kış döneminde Kayseri’ye charter seferlerinin yapıldığı ülke sayısının üçe çıkacağını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Türkiye ve dünyanın gözde kış sporları merkezi olan Erciyes’e ilginin gün geçtikçe arttığını da belirtti.

Özellikle Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı tanıtım çalışmalarıyla ziyaretçi sayısının hızla arttığını ifade eden Başkan Çelik, son iki yılda yaptıkları tanıtım çalışmalarıyla Erciyes’e gelen kayakçı sayısının yüzde 98 oranında artış gösterdiğini ifade etti.

kayseriye charter seferleri ile ilgili görsel sonucu

Başkanı Mustafa Çelik, “Bir turizm yatırımcısı gibi ülkemizdeki ve yurt dışındaki fuarlarda Erciyes’i tanıtıyoruz. Geçen yıl direk uçuşla her hafta Rusya’dan turistler geldi. Bu yıl Rusya’ya iki ülke daha eklendi. Polonya ve Ukrayna’dan da direk uçuşla turistler gelecek. Böylelikle direk uçuş yapılan ülke sayısı üçe çıkmış oldu” dedi.

erciyes dağı kayak merkezi ile ilgili görsel sonucu

KALİTESİ TESCİLLENEN İLK VE TEK DAĞ
Erciyes’in kalitesinin belgelendiğini de hatırlatan Başkan Mustafa Çelik, “ISO 9001 belgesini ve IQ Net Belgesini alan Türkiye’deki ilk ve tek kayak merkezi Erciyes. Bu özelliği ile de turist çekmeye devam edecek. Şehrimizin ekonomisini büyütmek için yaptığımız çalışmaları bundan sonra da sürdüreceğiz” diye konuştu.

İlgili resim

Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı

Öte yandan Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Cahid Cıngı da geçen sene gelen Rus turistlerin memnuniyet oranlarının yüksekliği ve hem operatör hem de halk nezdinde yaptıkları pozitif propagandanın neticelerini aldıklarını söyledi.

Cıngı, üç ülkede şu anda tur operatörlerince Erciyes paketlerinin satıldığını ifade ederek, Kayseri ve Erciyes’i tanıtmaya devam edeceklerini kaydetti.

HABER : Yüksel SOLMAZOĞLU

KAYSERİ, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir