Dünya

Kırgızistan Meclis Başkanı’ndan Rusya’ya başsağlığı mesajı

Kırgızistan Meclis Başkanı Dastanbek Cumabekov,  Rusya Federasyonu Federal Meclisi Devlet Duması Başkanı Vyaçeslav Volodin ve Rusya Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko’ya başsağlığı mesajı gönderdi.

Kırgızistan Meclis’nden  yapılan yazılı açıklamada, Cumabekov’un Moskova-Orsk seferi yapan Saratov Havayolları’na ait An-148 uçağının Moskova’ya düşmesi sonucu çok sayıda yolcunun hayatını kaybetmesi dolayısıyla aşağıdaki taziye mesajını yayınladı.

“Çok sayıda insanın yaşamını yitirmesine neden olan uçağın Moskova’da düşmesi hakkındaki haberi derin üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum.  Kırgızistan Meclisi adına ve kendi adıma hayatını kaybedenlerin aile ve yakınlarına başsağlığı diliyorum.”

rusya uçak kazası ile ilgili görsel sonucu

Rusya’nın Saratov Havayolları şirketine ait AN-148 tipi bir yolcu uçağı, Orsk kentine gitmek için Moskova’daki Domodedovo Havalimanı’ndan havalandıktan kısa süre sonra radarlardan kaybolmuştu. Kazada, 65’i yolcu, 6’sı mürettebat  olmak üzere 71 kişi hayatını kaybetmişti.

http://kabar.kg/tur/news/k-rg-zistan-meclis-ba-kan-ndan-rusyaya-ba-sa-l-mesaj/

KAYNAK : Kırgız Ulusal Haber Ajansı

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir