Gündem

Kılıçdaroğlu-Fidel Okan…

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu

Star Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce, ‘Kılıçdaroğlu-Fidel Okan… ‘ köşe yazısında, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun hakaret ve aşağılamaya varan onur kırıcı üslubuna, bir de CHP Strateji Geliştirme Komisyon Başkanı avukat Fidel Okan’ın provokasyonunun eklendiğini açıkladı.

Hüseyin Gülerce ile ilgili görsel sonucu

Hüseyin Gülerce,  “Karanlık Avukat” olarak bilinen Fidel Okan’ın, akıl almaz bir cüret, görülmemiş bir pervasızlıkla MHP lideri Sayın Bahçeli’ye, “Bahçeli, dansöz kıyafeti giydiği için herkese bir kıyafet yakıştırıyor” dediğini ifade etti.

Hüseyin Gülerce, “Şu anda MHP ve ülkücü camia ayakta. Okan’a çok sert tepkiler var. MHP bundan önce olduğu gibi bugün de sükûnetini muhafaza etmeli, ahlaksız ve alçakça tahrik karşısında basiretli davranmalı ve oynanan oyunu bozmalıdır” dedi.

Kılıçdaroğlu-Fidel Okan ile ilgili görsel sonucuFidel Okan’ın yaptığı bir iç savaş tahriki, beşinci kol faaliyetini andıran psikolojik manipülasyon saldırısı olduğunu hatırlatan Hüseyin Gülerce, Fidel Okan’ın, Klıçdaroğlu’nun danışmanlarından ve CHP’nin bir komisyon başkanı olduğunu, dolayısıyla kışkırtıcı çirkin sözlerini şahsına mal edemeyeceğimizi, ‘Karşımızda tıpkı Kılıçdaroğlu’nun yaptığı gibi bir CHP provokasyonu’ bulunduğunu belirtti.

Hüseyin Gülerce, Kılıçdaroğlu’nun epey zamandır Sayın Cumhurbaşkanına alenen hakaret ettiğini, Cumhuriyet tarihinde böyle bir saldırının ve böylesine bir tahrikin ilk defa oldunun altını çizdi.

Kılıçdaroğlu’nda bir pervasızlık, bir cüret ve bir yerlerden alınmış bir talimatı yerine getirme gibi bir hal olduğuna dikkat çeken Hüseyin Gülerce,  Bir yerlere yaslanmadan, bir yerlerden güvence almadan kimse Sayın Erdoğan’a böyle davranamayacağını açıkladı.

Hüseyin Gülerce, Bir siyasinin yapamayacağı, yapmaması gereken kabalığı, saldırıyı  Kılıçdaroğlu’nun yaptığını hatırlatarak, Kılıçdaroğlu’nun toplumu ve siyaseti gerdikçe gerdiğini ve bunun normal olmadığını ifade ediyor.

Hatta bir cinnet halinde ana muhalefet partisi liderinin sanatçılar için “güruh”, “reziller” demesinin tek izahının, psikolojik manipülasyon saldırısı olduğunu belirten  Hüseyin Gülerce, Siyasi manipülasyon tekniklerinden birinin de rakiplere bağırarak, hakaret ederek, aşağılayarak, gözdağı vermek olduğunu açıkladı.

Star Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce, Kılıçdaroğlu’nun hem de bunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a karşı yaptığını,Cumhurbaşkanına hakareti sıradanlaştırdığını, diğer CHP yöneticilerine, parti tabanındaki insanlara hakaret ve aşağılamanın kapılarını ardına kadar açtığını ifade etti.

Star Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce, “Böylece FETÖ ile mücadeleyi etkisiz kılmaya, toplumun duruşunu zaafa uğratmaya da önayak oluyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a olan bağlılığı, muhabbeti ve hürmeti kırmadan, Türkiye’de yeniden Gezi atmosferinin hazırlanamayacağını iyi bilenlerin tezgâhı bu” dedi.

“Kılıçdaroğlu’nun şu anda tek hedefi var; Erdoğan ismi üzerinden toplumda bir öfke patlaması hazırlamak” diye değerlendirmede bulunan Star Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce,  Fidel Okan’ın da bunu Bahçeli’nin ismi üzerinden yaptığını hatırlattı.

Öfkeli kalabalıkların, hayatın her alanında dalga dalga bir kaos malzemesi haline dönüşmesini sağlamaya çalışıldığının altını çizen Star Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce, “Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aşağılayarak bile bile suç işliyor. Bu, manipülasyon tekniklerinin en büyüklerinden biridir. Aşağılamanın, toplum nazarında küçük düşürmenin amacı, muhatabı yanlış yapmaya zorlamaktır” dedi.

Fidel Okan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun, tehlikeli bir oyunun aktörleri olduklarını belirten Hüseyin Gülerce, .”Sanki Türkiye’de bir şeyler olacak, bir tezgâh kurulmuş da CHP’ye, Kılıçdaroğlu’na da bir görev verilmiş gibi algı operasyonları var. Önümüzdeki günlere yönelik Gezi olayları dönemini çağrıştıran bir hazırlığı hisseden, gören insanların sayısı artıyor” diye kaydetti.

Hüseyin Gülerce, Bir yandan ekonomik kaos için adeta ayin yapan çevreler var. İlle de ekonomi kötüye gitsin istiyorlar. Döviz kurlarındaki artışlar, felâket senaryoları için kullanıyor. Şeker fabrikaları üzerinden bir yıldırma algı operasyonu yapılıyor. Bu arada Erdoğan düşmanlığı ile nöbet geçiren kalemler, “seçimleri ancak ekonomik gidişat etkiler” diye fısıldayıp duruyorlar” dedi.

15 Temmuz’un intikamını almak için dışarının organizesi ile siperlerden topyekûn bir çıkış  olduğuna dikkat çeken Star Gazetesi Yazarı Hüseyin Gülerce, “Yine FETÖ’nün ayak izleri, yine felaket tellalları, yine CHP’nin siyasi saldırıları, yine Mehmetçik Suriye’de zaferler kazanırken içeride beşinci kol faaliyetleri” diye kaydetti…

HABER : Ataner YÜCE

KAYNAK : Star Gazetesi, UHA HABER

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir