Gündem

Kıbrıs’ta liderler yeniden bir araya geliyor

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum Yönetimi lideri Nikos Anastasiadis 26 Ekim Cuma günü BM’nin ev sahipliğinde bir araya gelecek.

Kıbrıs sorununun çözümü için Birleşmiş Milletler’den yeni bir girişim daha geldi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Rum yönetimini lideri Nikos Anastasiadis, 26 Ekim Cuma günü bir araya gelecek.

Birleşmiş Milletler Kıbrıs Özel Temsilcisi Elizabeth Spehar’ın konutunda gerçekleşecek olan toplantı sabah 10 da yapılacak.

Görüşme gündemsiz olarak gerçekleşecek olsa da iki liderin müzakerelerin geleceğine ilişkin görüş alışverişinde bulunması bekleniyor.

Kıbrıs müzakereleri, Cumhurbaşkanı Akıncı’nın göreve gelmesinin ardından BM Genel Sekreterinin eski Kıbrıs Özel Danışmanı ara buluculuğunda Mayıs 2015’te yeniden başlamıştı.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir